У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ РАЙОНУ ВШАНУВАЛИ П'ЯТУ РІЧНИЦЮ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО СПРОТИВУ

26 лютого 2014 року увійшов в історію України як День кримськотатарського спротиву російській окупації

У рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, з метою підвищення патріотичного духу та поширення правдивої інформації про участь мешканців Кримського півострову в обороні своєї землі від агресора, у закладах загальної середньої освіти Роменського району пройшли виховні заходи.

Учні ознайомились з розвитком політичної та соціокультурної ситуації в Криму впродовж лютого-березня 2014 року та після окупації шляхом систематизації хронології подій, письмових документів та усних свідчень, візуальних джерел, що документують події, які відбувалися на півострові у доленосні для нього моменти.

Педагоги нагадали учням хроніку подій кримського спротиву. Саме 26 лютого 2014 року під стінами Верховної Ради Криму відбулися багатотисячні мітинги. Його учасники протистояли прибічникам входження півострова до складу Росії.Понад 14 тисяч кримчан виступили за єдину державу, за свою Батьківщину – за Україну. Після анексії Криму російські силовики почали переслідувати кримських татар, які 26 лютого 2014 року брали участь у мітингу. Анексія півострова Крим не припинила спротиву окупантам.

Заходи до дня початку кримського спротиву органічно увійшли до системи національно-патріотичного та громадянського виховання учнів.