ОСОБИ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ ПОВИННІ МАТИ УМОВИ ДЛЯ ПОВНОЦІННОГО ЖИТТЯ

Саме про це йшлося під час чергового засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур

«Люди з обмеженими можливостями не можуть залишатись поза межами нормального соціального життя», – наголосила заступник голови Роменської районної державної адміністрації Інна НАУМОВА.

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено основні засади та вимоги щодо створення безбар’єрного архітектурного середовища для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної структури. Відповідно до нього підприємства, установи та організації зобов'язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (у тому числі осіб з інвалідністю, які використовують засоби пересування) до об'єктів фізичного оточення.

Згідно діючих державних будівельних норм ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» та ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», які набирають сили з 01.04.2019,  необхідно передбачати всі необхідні технічні вимоги для забезпечення доступності споруд для людей з інвалідністю. Дотримання зазначених вимог стосується не лише людей з інвалідністю, але й інших представників маломобільних груп населення (людей з тимчасовим порушенням здоров’я, вагітних жінок, людей старшого (похилого) віку, людей з дитячими колясками тощо).

Підчас розгляду питання щодо стану доступності будівель та приміщень об’єктів освіти, охорони здоров’я, культури  для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення було затверджено перелік об’єктів освіти, охорони здоров’я, та культури Роменського району, які підлягають першочерговому пристосуванню для потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та обладнання їх необхідними допоміжними засобами в 2019 році.

«Дієвий контроль за врахуванням потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями при будівництві нових, проведенні реконструкції, капітальних ремонтів, переплануванні чи переобладнані існуючих приміщень, будівель та споруд громадського призначення сприяє усуненню перешкод, що утруднюють або унеможливлюють доступ до споруд, транспорту, шкіл, житлових будинків, медичних закладів, аптек, магазинів та робочих місць», – зазначила Інна Наумова.