ГОДИНИ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ СПОНУКАЮТЬ ДО ТВОРЧОСТІ, НЕОРДИНАРНОГО СТАВЛЕННЯ ДО БІБЛІОТЕЧНОЇ ПРОФЕСІЇ

Розвиваючи свій потенціал, Роменська районна бібліотека імені Йосипа Дудки, як методичний центр бібліотек району, організовує численні заходи, спрямовані на підвищення фахового рівня бібліотечних кадрів

Відкриваючи фокус-семінар «Краєзнавча діяльність бібліотек: традиції та інноваційний підхід» для працівників бібліотечних закладів району, директор бібліотеки Наталія РИБАЧОК звернула увагу колег на важливість краєзнавчої роботи бібліотек у сучасних умовах для відродження національної духовної культури, відновлення історичної пам’яті народу.

Краєзнавча робота стала одним із пріоритетних напрямків діяльності сільських бібліотек району. Особлива увага в питаннях методичного забезпечення краєзнавчої діяльності бібліотек, збереженні культури, історії нашого регіону приділяється збору, систематизації корисної інформації з різних питань як для учнів, так і для пересічного читача, який цікавиться традиціями, звичаями, обрядами та й сучасним життям району.

Провідні фахівці Неля КУБАТКО, Алла ГОРДІЄНКО розповіли про напрямки бібліотечного краєзнавства, поповнення фондів краєзнавчими джерелами та їх популяризацію, створення краєзнавчого портфоліо та логотипу кожної сільської бібліотеки.

Методист Наталія ТКАЧЕНКО представила учасникам семінару мультимедійну презентацію «Незламна душа останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського».

Консультацію працівникам сільських бібліотек щодо забезпечення доступу громадян до послуг е-урядування в рамках Тижня Відкритого Уряду надала методист Любов КОЛОДНЕНКО.

Під час заняття також обговорили проведення  щорічного Всеукраїнського тижня дитячого читання у дні весняних канікул, покликаного допомогти дітям відчути радість спілкування з книгою, привернути увагу дітей до читання.

У ході семінару відбулась презентація нової книги поетеси Любові ШЕМЧУК «Ні дня без любові».

«Сьогодні імідж бібліотеки залежить від розуміння бібліотекарів своєї ролі в житті суспільства. Тому бібліотечна практика потребує зростання професійної кваліфікації бібліотекарів», – підсумувала директор Роменської районної бібліотеки імені Йосипа Дудки Наталія Рибачок.