НАШЕ СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ – ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ, ОСВІТИ І БІЗНЕСУ – ЗРОБИТИ АГРАРНУ ГАЛУЗЬ ВИСОКОІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ, БІЛЬШ СУЧАСНОЮ І ПРИБУТКОВОЮ

На цьому під час наради «Інтеграція вищої та професійно-технічної освіти: інноваційні підходи до підготовки фахівців у ДПНЗ для потреб агробізнесу», що відбулася на базі Сумського національного аграрного університету, наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«Захід є продовженням активної співпраці обласної влади, СНАУ та бізнесу – як міжнародного і всеукраїнського, так і місцевого – у сфері розвитку сільського господарства та сільських територій, – зазначив Дмитро Живицький. – Сьогодні сільськогосподарське виробництво і агропромисловий комплекс України – це єдина галузь, яка в умовах фактичної війни з Росією за минулий рік дала більше 3% приросту і складає 27% економіки нашої країни. Ми маємо розуміти, що Україна повинна вийти на новий, якісніший рівень виробництва агропродукції, а без розвитку науки і освіти це зробити неможливо. Тому сьогодні необхідно впроваджувати нові заходи і напрями, які забезпечать ефективний розвиток галузі».

За його словами, поступове впровадження ІТ-технологій в сільське господарство робить агровиробників, в близькій перспективі, залежними від наявності кваліфікованого персоналу з відповідними цифровими компетенціями.

«Ми продовжуємо допомагати аграріям, за кошти, в тому числі й обласного бюджету, сприяти розвитку фермерських господарств, залучатимемо районні і місцеві бюджети, щоб молодь, особливо в сільській місцевості, мала змогу займатися власним бізнесом, розвивати свій потенціал вдома, а не за кордоном», – наголосив він.

Учасники наради говорили про те, що сьогодні перед системою аграрної освіти постають надважливі завдання, це, зокрема, підготовка сучасних високоосвічених фахівців, здатних забезпечити реформування аграрної економіки, підготовка спеціалістів з цифрових рішень для агросектору, які зможуть забезпечити своєчасну автоматизацію/оцифровування виробничих процесів та конкурентне функціонування сільського господарства на світовому рівні.

Для цього, насамперед, потрібно забезпечити тісний зв'язок освіта-наука-виробництво, створити належну матеріальну базу в закладах освіти та забезпечити практичну підготовку майбутніх фахівців.

Ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА повідомив, що університет отримав з обласного бюджету 2,5 мільйона гривень на реалізацію спільного проекту – Центру точного землеробства СНАУ та запровадження інноваційних методів навчання на основі широкого використання інформаційних технологій.

«На базі Центру точного землеробства створена платформа для навчання учнів закладів професійно-технічної освіти. Випускники ДПТНЗ, які пройдуть навчання на базі Центру точного землеробства, набудуть компетенції управління сучасною технікою та отримають посвідчення державного зразка. Це дозволить підвищити престижність робітничих професій, здійснювати відбір талановитої мотивованої молоді для цільової підготовки на потребу агропромислового виробництва», – зазначив він.