НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ ГОТОВІ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Підготовку навчальних закладів Роменського району до нового навчального року здійснено з урахуванням нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, які спрямовані на те, щоб кожна дитина відчувала комфорт у навчальному закладі та мала всі умови для всебічного розвитку.

Мережа закладів освіти Роменського району для найменших громадян складається із 18 дошкільних навчальних закладів, 34 загальноосвітніх в т.ч. 9 навчально-виховних комплексів: «загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад». Начальник управління освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Шкурат Людмила Петрівна відмітила, що для надання якісних освітніх послуг та створення комфортних умов перебування дітей у навчальних закладах району створена належна матеріально-технічна база. У навчально-виховні комплекси придбані холодильники, пральні машини, праски, електроплити, пилососи, постільна білизна.

"Початок нового начального року – це справжнє свято і для освітян, і для батьків, і звичайно ж для дітей. Тож, готуючись до першого вересня, передусім ми намагалися значно поліпшити стан матеріально-технічної бази закладів", - зазначила Людмила Петрівна.

З метою належної підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та осінньо-зимового періоду у приміщеннях та на територіях навчальних закладів району проведено ремонт та технічне обслуговування електроводонагрівачів; обстеження холодильного та технологічного обладнання в шкільних їдальнях; вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах і заземленнях магістралей та устаткування; заміри опору ізоляції проводів та електрообладнання; перевірка фазного струму короткого замикання та спрацювання апаратів захисту; промивка та гідравлічне випробування систем опалення, повірка приладів обліку енергоресурсів, технічне обслуговування газових котелень. Повірено та встановлено  10 газових лічильників  в Андріяшівській ЗОШ І-ІІІ ст., Гудимівській  ЗОШ І-ІІІ ст. АнастасівськійЗОШ І-ІІІ ст., Біловодській  ЗОШ І-ІІІ ст., Коржівській ЗОШ І-ІІІ ст., Бацманівському НВК, Великобубнівській ЗОШ І-ІІІ ст., Миколаївській ЗОШ І-ІІІ ст.   Проведена повірка манометрів в усіх ЗОШ району та промивка теплообмінників на модульних котельнях.

Проведено ремонт теплотраси в Ярошівському НВК за рахунок коштів районного бюджету – 32,3 тис.грн. та ремонт внутрішньої системи опалення Хмелівського НВК- 25 тис. грн.,  кошти районного бюджету.

Одним з шляхів збереження енергоносіїв в опалювальний період є заміна вікон, дверей . У 2013 році проведено заміну вікон на суму 536,4 тис.грн. , а саме:за рахунок субвенцій сільських рад– 289,4 тис. грн., за рахунок  районного  бюджету – 125 тис. грн., за рахунок залучених коштів -  22 тис. грн., за рахунок обласного бюджету– 100 тис. грн.

Під час підготовки до нового навчального року облаштовані внутрішні санітарні вузли у 3 навчальних закладах, а саме: Герасимівській ЗОШ І-ІІст, Погожокриницькому, Смілівському  НВК; завершуються роботи по облаштуванню внутрішнього санітарного вузла в Овлашівській ЗОШ  І-ІІ ст.,  розпочаті роботи в Гришинському, Голінському та Волошнівському НВК.

У 2013 році відремонтовано водопровідно-каналізаційну систему за рахунок коштів районного бюджету в Великобубнівській ЗОШ І-ІІІ ст. -5,7 тис.грн.

Проведено ремонт підлоги в  Сулимівській ЗОШ І-ІІІ ст. та Дібрівській ЗОШ І-ІІІ ст. Також проведено ремонт спортзалу в Дібрівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Тож можна з упевненістю сказати, що навчальні заклади Роменського району готові до нового навчального року.