ПИТАННЯ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ІЗ ОСІННЬОГО ПРИЗОВУ ОБГОВОРЕНО З СІЛЬСЬКИМИ ГОЛОВАМИ РАЙОНУ

Протягом жовтня-грудня в Україні триватиме осінній призов громадян на строкову військову службу. Під час зустрічі з сільськими головами Роменського району визначено шляхи вирішення проблемних питань, які можуть виникнути під час осінньої призовної кампанії

«Лише спільними зусиллями ми зможимо забезпечити виконання доведеного нам державного завдання із осіннього призову в установлений термін», – наголосив голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА.

Головною проблемою залишається ухилення від призову на військову службу. Військовий комісар Роменського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр ДУДІНОВ розповів про відповідальність за ухилення від призову в армію.

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративну і кримінальну. В якості адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення: штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення, штраф 170-255 гривень – за повторне порушення. Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. У більшості випадків покарання за цією статтею є умовним.

«Робота з оповіщення призовників, проведення роз’яснювальної роботи забезпечить виконання плану з призову на строкову військову службу. Виконання військового обов’язку громадянами сприятиме обороноздатності нашої держави», – наголосив перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації, голова районної призовної комісії Володимир ТАТАРІНОВ.