СУМЩИНА ПРИЄДНАЛАСЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ У БОРОТЬБІ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Небайдужі жителі обласного центру зібралися на площі Незалежності з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

«Сучасне рабство – це міжнародний злочин, що вражає усі нації та впливає на людей усіх рівнів достатку. Істина полягає в тому, що без усвідомлення проблеми її важко подолати. Сьогоднішня акція «Walk for Freedom/Хода за свободу» покликана привернути увагу до цієї проблеми, розвивати діалоги, що будуть сприяти покращенню підтримки постраждалих, та попередять виникнення у суспільстві подібних ситуацій», – зазначив директор обласного Департаменту соціального захисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ.

Акція не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка проходить вже п’ятий рік поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які  знаходяться у рабстві. Минулого року до акції приєдналося 400 міст в 50 країнах світу. 

На теренах Сумської області організатором акції є Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

Довідково: Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

В Україні акція  відбувається під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції. Метою загальнонаціональної інформаційної кампанії є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, роз’яснення громадянам видів і форм цього злочину, а також шляхів надання підтримки і допомоги потерпілим.

Варто нагадати, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про протидію торгівлі людьми». У цьому ж році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля.

Окрім Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, існує і Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 30 липня.