ПІДБИТО ПІДСУМКИ 3-ГО РАЙОННОГО ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОГО КОНКУРСУ «СОБОРИ ДУШ» ІМЕНІ ЙОСИПА ДУДКИ

Упродовж двох місяців для дітей та молоді проходив на Роменщині конкурс «Собори душ» імені Йосипа Дудки

У конкурсі взяв участь 31 учасник із 13 учбових закладів району у трьох вікових категоріях: від 8 до 18 років. На розгляд компетентного журі було представлено широкий спектр літературних творів різнобічної тематики у творчих номінаціях «поезія» та «проза».

МАЙСТЕРНІСТЬ І ПРОФЕСІОНАЛІЗМ АМАТОРІВ РОМЕНЩИНИ ПРОСЛАВЛЯЄ СВІЙ КРАЙ, – ВАЛЕРІЙ БІЛОХА

З нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулися районні урочистості за участю представників органів влади, громадськості та галузі культури

«Культура – це живий організм, котрий вбирає в себе енергію кожного, хто творить світ мистецтва. Майстерність і професіоналізм аматорів Роменщини засвідчує вірність обраному шляху і прославляє свій край на теренах України», – підкреслив голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА, вітаючи працівників галузі.

СОЛЬНИЙ КОНЦЕРТ ЮНОЇ ДОМРИСТКИ ЗАЧАРУВАВ СЛУХАЧІВ

У залі Великобубнівської сільської дитячої музичної школи прозвучала музика різних епох: від класиків до сучасності

Тут відбувся сольний концерт учениці 8 класу Біловідської сільської дитячої музичної школи Лілії ПАЛЬОНОЇ (домра), клас викладача Валентини БЄЛЄЦКОЇ, концертмейстер Олена БАШТА.

СУМЩИНА ВІДЗНАЧАЄ 100-РІЧЧЯ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ

Листопадовий чин – повстання у Львові, внаслідок якого проголошено Західноукраїнську Народну Республіку

Листопадовий чин (Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) – українське повстання, організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців у Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (названої згодом «Західноукраїнська Народна Республіка») на землях, на які вона обґрунтовано претендувала.