ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА З ДІТЬМИ ДОПОМОГАЄ ЗАХИСТИТИ ЇХ ВІД НЕГАТИВНИХ ЯВИЩ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

У Роменському районі постійно проводиться соціально-профілактична робота, спрямована на подолання негативних явищ, зокрема попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, профілактику правопорушень серед дітей

«Безпритульність може спіткати навіть успішну людину. Кожна безпритульна дитина – це індивідуальність, яка обирає свій спосіб життя», – наголосила психолог Роменського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерина МАРТИНЕНКО під час бесіди з учнями Гаївської загальноосвітньої школи.

З метою привернення уваги до проблеми «дітей вулиці» школярам розповіли про наслідки втечі з дому для здоров’я і життя втікачів, небезпечні ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.

Переглянувши соціальну рекламу про безпритульних дітей, учні перейнялися проблемою торгівлі людьми, використанням дитячої робочої сили. Вони дізнались, що тікають на вулицю не тільки діти бідняків і алкогольно або наркотично залежних батьків, а дедалі частіше там опиняються діти з благополучних, заможних родин.

Учасників бесіди націлили берегти, цінувати близьких, родину, друзів і знаходити підтримку, якщо не вдома, то серед шкільної родини, вчителів, товаришів.