ВІДВЕРТА РОЗМОВА ПРО СУЇЦИД МОЖЕ СТАТИ ПЕРШИМ КРОКОМ ДО ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВА

Питаннями профілактики суїциду та попередження помилок у вихованні дітей переймались фахівці Роменського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з інспектором з ювенальної превенції сектору превенції Аллою КИРИЧЕНКО на батьківських зборах у Коржівській ЗОШ I-III ступенів

«Актуальність обговорення цієї проблеми обумовлена тим, що суїцид залишається однією з провідних причин смерті у молодому віці. В дев’яти випадках із десяти суїцидальна спроба – це не бажання вкоротити собі віку, а крик про допомогу», – наголосила психолог Роменського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерина МАРТИНЕНКО.

Слухачів було проінформовано про ознаки, мотиви суїцидальної поведінки серед дітей, ознайомлено із загрозою, яка може чатувати на дітей в інтернеті –  групи смерті «Аніме – спільноти», «Сині кити» та інші.

Конфлікти, які провокують формування суїцидальності в дітей, виникають найчастіше у сім'ях, де діти переживають дефіцит теплоти, доброзичливого спілкування, розуміння, підтримки, турботи; жорстокість, неприязнь, холодність, нехтування, відчуження; інколи – насильство; свою непотрібність, обтяжливість для батьків, що зумовлює висновок, ніби батьки мріють їх позбутись, чекають їх смерті.

Найчастішими мотивами самогубств у підлітків є невдале кохання, образи оточуючих, особисто-сімейні конфлікти, страх перед покаранням чи ганьбою,  складнощі у навчанні.

Батькам надано рекомендації щодо попередження психоемоційних розладів у дітей та підлітків. Наприкінці зборів присутні отримали пам’ятки «Попередження суїцидальної поведінки серед дітей».

«Для досягнення позитивного результату необхідні м’якість і наполегливість, терпіння й максимальний прояв співчуття і любові. Діти повинні відчувати турботу і потрібність як рідним, так і соціуму в цілому», – зазначила Катерина Мартиненко.