ЛІКАРІ СІЛЬСЬКИХ АМБУЛАТОРІЙ РОМЕНЩИНИ РОЗПОЧАЛИ ПРАЦЮВАТИ З ЕЛЕКТРОННИМИ МЕДИЧНИМИ КАРТКАМИ ПАЦІЄНТІВ

Про роботу медичних працівників із медичною інформаційною системою йшлося під час оперативної наради в комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради Сумської області

«З 1 березня  в тестовому режимі в Україні запрацювала електронна медична картка. Лікарі сільських амбулаторій району почали працювати в електронній системі охорони здоров’я. Електронні медичні записи – це перший крок до безпаперової роботи лікарів», зазначив головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Володимир ЗІНЬКОВ.

Працювати з електронною медичною картою розпочали сімейні лікарі, терапевти та педіатри, адже медичні заклади району підключені до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт з Національною службою здоров’я України. Лікарі в тестовому режимі вносять візити пацієнтів, з яким підписана декларація, до електронної медичної карти.

Лише певний мінімальний набір даних підлягає перенесенню до централізованої електронної медичної картки (насамперед дані, доступність яких критично важлива для надання невідкладної допомоги). Історично накопичена інформація залишається в картках. Враховуючи етапність впровадження, впродовж певного часу записи в електронній і паперовій формах діятимуть одночасно.

Зараз пацієнти не зможуть особисто зайти в свою електронну медичну картку, але в подальшому планується запуск персонального кабінету пацієнта. За необхідності лікар зможе роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження.

Трансформація системи охорони здоров’я триває і все більше інструментів переходять в електронний формат. У квітні ліки за програмою «Доступні ліки» можна буде отримати тільки за електронним рецептом.