РОЗБУДОВУ РОМЕНСЬКОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ ОБГОВОРИЛИ ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ»

Голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА взяв участь у роботі «круглого столу» щодо вирішення організаційних та фінансових питань розбудови Роменського госпітального округу

Захід відбувся в Роменській центральній районній лікарні за сприяння Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування», створеного в рамках Програми «U-LEAD з Європою» за підтримки Мінрегіону України. Участь у засіданні взяли представники Сумської обласної ради, Роменської міської ради, районних державних адміністрацій та районних рад, голови ОТГ Роменського, Липоводолинського та Недригайлівського районів, головні лікарі районних лікарень та ЦПМСД, які увійшли до Роменського госпітального округу.

Як відомо, згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 17-р у межах Сумської області створено 6 госпітальних округів. До Роменського госпітального округу увійшли усі заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню, розміщені на території м. Ромни, Роменського, Липоводолинського та Недригайлівського районів. Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу.

«Госпітальний округ утворено для забезпечення належної якості та доступності безоплатної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та ефективного використання ресурсів системи охорони здоров’я», – зазначив начальник управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації Сергій БУТЕНКО

Директор Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування» Олександр ХОРУЖЕНКО обговорив з учасниками «круглого столу» план заходів для формування Роменського госпітального округу, основні напрями реформування медичних закладів в окрузі.

Госпітальна рада – дорадчий орган, що створюється з представників власників кожного стаціонарного закладу, – організовуватиме надання медичної допомоги в госпітальному окрузі, координуватиме дії, а також визначатиме, які інвестиції потрібні для того, щоб вивести лікарні на сучасний рівень.

Кількість членів госпітальної ради Роменського госпітального округу складає 15 чоловік (8 – від м. Ромни і Роменського району, 5 – від Недригайлівського району та ОТГ, 2 – від Липоводолинського району).

«Система госпітальних округів успішно працює у багатьох європейських країнах і вже довела свою ефективність. Наше завдання – підняти рівень доступності до медичних послуг громадян, змінити на краще українську сферу охорони здоров’я так, щоб позитивні зміни відчули люди у кожному місті і селі», – наголосив голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха.