ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ РОМЕНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

17 березня перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Татарінов В.М. взяв участь у засіданні громадської ради при Роменській районній державній адміністрації

На засіданні громадської ради розглянуто питання реформування освітньої галузі району, виконання Програми економічного і соціального розвитку Роменського району за 2016 рік, виконання районного бюджету за 2016 рік, обговорено пропозиції та затверджено план роботи громадської ради при Роменській районній державній адміністрації на 2017 рік.

Провів засідання голова громадської ради при Роменській районній державній адміністрації Стрижко М.І.

З інформацією про виконання районного бюджету за 2016 рік заслухали начальника фінансового управління Роменської районної  державної адміністрації Анісімову М.В.

Обговорюючи підсумки виконання програми економічного і соціального розвитку Роменського району за 2016 рік, начальник управління економічного, агропромислового розвитку та торгівлі Роменської районної державної адміністрації Гребенюк О.П. зазначила, що основною метою виконання програми було зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення рівня конкурентоспроможності.

Начальник управління освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Шкурат Л.П. поінформувала присутніх щодо перспектив реформування галузі освіти, що здійснюватиметься впродовж до 2025 року. Більш детально Людмила Петрівна зупинилася на питанні функціонування опорних шкіл як ефективному способі зниження витрат на фінансування закладу та підвищення рівня надання освітніх послуг. «Останні роки показали, що кількість учнів у сільських малокомплектних школах стає все менша. Рівень знань у дітей також не на достатньому рівні, оскільки не вистачає педагогів та якісної матеріально-технічної бази, що підтвердили результати олімпіад та ЗНО у минулому році»- зазначила Людмила Петрівна.

Отож, за ситуації, що склалася, великі сподівання на створення об’єднаних територіальних громад, що дозволить миттєво вирішувати проблеми освіти на місцях, активно продовжити процес модернізації галузі, - підсумувала начальник управління освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації.

Стосовно створення територіальних громад Роменщини доповів присутнім перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Татарінов В.М. «Сьогодні в сільських радах району обговорюється питання формування об’єднананих громад, і основна робота спрямована на те, щоб створена громада була фінансово спроможна, мала змогу у повній мірі забезпечити надання освітніх та медичних послуг, організувати якісне автотранспортне сполучення та вирішити чимало інших питань для повноцінного існування громад, Адже головне в процесі децентралізації саме  фінансова та кадрова спроможність, наближення послуг до людей», - підсумував Володимир Миколайович.

Голова громадської ради Стрижко М.І. зосередив увагу присутніх щодо пропозицій до плану роботи громадської ради при Роменській районній державній адміністрації на 2017 рік. На його думку, запорука успішного вирішення питань, які належать до компетенції дорадчого органу, полягає в залученні до цього якомога більшої кількості людей.

За результатами обговорення пропозицій громадська рада затвердила план роботи громадської ради при Роменській районній державній адміністрації на 2017 рік.