Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Інформація оновлена 03.09.2018

ЗАКОН #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ: НОВІ ПРАВИЛА ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН З БАТЬКАМИ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ БОРГУ З ВИПЛАТИ АЛІМЕНТІВ

Відтепер виїзд дітей за кордон строком до 1 місяця та більше з одним із батьків, який не має заборгованості зі сплати аліментів, відбувається за іншою процедурою

«Серед важливих напрямів правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є особливий – захист прав дітей, наших найменших громадян. Це стосується кількох аспектів. Один з них – стягнення аліментів. Завдяки тому, що були прийняті зміни до законодавства, результати стали більш вагомими. На користь дітей Сумщини стягнуто 75 мільйонів гривень», – зазначає очільник юстиції Сумщини Ірина СВИСТУН.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ЯК ПРИВАТИЗУВАТИ ЖИТЛО

Хто має право на приватизацію

Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них. Кожен громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз.

«ВИЗНАННЯ БАТЬКІВСТВА» – ЮСТИЦІЯ ПРЕЗЕНТУЄ ДРУГИЙ ВИПУСК ТЕЛЕПРОГРАМИ «Я МАЮ ПРАВО!»

Міністерство юстиції України постійно працює над підвищенням правових знань громадян. Другий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» розкриває тему «Визнання батьківства»

Відеоматеріал створено за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який реалізується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром надання правової допомоги та фінансується Урядом Канади.

У ШКОЛЯРІВ СУМЩИНИ – НОВИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТОВАРИШ

По всій Україні розпочався тиждень протидії булінгу в рамках інформаційної кампанії #СтопБулінг, яка покликана надати якнайповніші матеріали про це ганебне явище та навчити дітей, як йому протистояти

На Сумщині відкриття тижня протидії булінгу в школах розпочалося зі знайомства з пересувним «ПРАВОВИМ MessageBox» для школярів, наповненим правовою інформацією.

ЗАКОН – ОДИН ДЛЯ ВСІХ, В ТОМУ ЧИСЛІ Й ДЛЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Дотримання законів та виконання судових рішень є основою демократичної, соціальної, правової держави. Однак не всі представники місцевого самоврядування вміють діяти відповідно до них

На Сумщині сільська рада порушила законодавство про працю, чим змусила органи держпраці винести постанову про накладення майже 112 тисяч гривень штрафу.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ПРОТИСТОЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Перш за все, порада всім українцям, які зазнають насильства, ні в якому разі не мовчати

Забудьте про всі сподівання, що агресор одумається і втихомириться. Навпаки, чим довше ви мовчите про проблему, тим більше насильник переконується у своїй безкарності, й тим більше у нього розв’язуються руки.

ШТАБ ЩОДО ПРОТИДІЇ АГРАРНОМУ РЕЙДЕРСТВУ ПРАЦЮЄ

На черговому засіданні оперативного штабу із забезпечення захисту прав і свобод власників земель чи збіжжя під головуванням голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи КЛОЧКА, розглянуто актуальні питання діяльності

Керівник обласної юстиції Ірина СВИСТУН повідомила членам штабу, що станом на 31 серпня на гарячу лінію протидії аграрному рейдерству надійшло 102 дзвінки. У більшості звернень вони стосувалися консультацій щодо різних ситуацій, особливо критичні розглядалися на засіданні штабу.

ПРО «ЗАБУТІ» АЛІМЕНТИ НАГАДАЄ ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ

У Роменському районі сплатити аліменти у розмірі більше 30 тисяч гривень батька змусили чотири постанови державного виконавця про обмеження, передбачені законодавством

Отже батьків, які забувають про своїх рідних дітей, санкції, передбачені Законом #ЧужихДітейНеБуває, змусять згадати про них та подолати цю ганебну проблему несплати аліментів власним дітям.

ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ СУМЩИНИ НАВЧАЛЬНИЙ РІК ПОЧАВСЯ З УРОКУ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

Знаково, що у рік реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» перший урок у сумських школах присвятили правовим знанням

Фахівці юстиції Сумщини для учнів старших класів області провели уроки «Я МАЮ ПРАВО!», темою яких були права і  обов’язки дітей.