Правопросвітницький проект «Я маю право!»

НА СУМЩИНІ РОЗПОЧАЛО РОБОТУ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ, ЩО ПОЄДНАЛО ТРИ ОБЛАСТІ

Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) – новий державний орган, що поєднав Сумську, Полтавську та Чернігівську області. Центром консолідації територіальних управлінь юстиції зазначених регіонів стало місто Суми

Подібні структурні зміни були обумовлені низкою факторів, серед яких є оптимізація системи територіальних органів Міністерства юстиції, покращення контролю за їхньою роботою, забезпечення ефективного виконання покладених на Міністерство завдань та раціональне використання державних ресурсів.

БІБЛІОТЕЧНІ ЗАКЛАДИ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ ДОЛУЧИЛИСЬ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ ПРАВА

Побудова правової держави починається з широкого інформування кожного про його права і обов’язки. Бібліотеками найповніше ці завдання вирішуються під час проведення Всеукраїнського тижня права

У Роменській районній бібліотеці ім. Йосипа Дудки правопросвітницькі заходи розпочались з юридичного компасу «Молодь. Закон. Відповідальність». Учні Роменської ЗОШ №11 спілкувалися з інспектором з ювенальної превенції Аллою КИРИЧЕНКО, яка зупинилася на причинах виникнення правопорушень серед дітей та молоді, роз’яснила на конкретних прикладах, за які порушення діти несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

НА РОМЕНЩИНІ СТАРТУВАВ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА

Традиційно в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, в закладах загальної середньої освіти району проводиться Всеукраїнський тиждень права

Головні завдання Тижня – підвищення загального рівня правової культури учнівської молоді, набуття необхідного рівня правових знань, формування поваги до закону та прав людини, забезпечення доступу до джерел правової інформації.

ЗАВДЯКИ «СЕТАМ» ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ПОВЕРНУТО МАЙЖЕ 30 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ

Аукціони з продажу арештованого майна в Україні на сьогодні відбуваються за допомогою системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ)

Бувають випадки, коли навіть факт відкриття виконавчого провадження не спонукає боржника виконати свій обов’язок  щодо погашення заборгованості перед стягувачем. У таких ситуаціях справу допомагають вирішити правові механізми, котрі позитивним чином впливають на розв’язання непорозумінь.

СКІЛЬКИ ТЕПЕР БАТЬКИ МАЮТЬ СПЛАЧУВАТИ АЛІМЕНТІВ?

З 1 грудня 2019 року вступили у дію зміни передбачені державним бюджетом на поточний рік, а саме було збільшено прожитковий мінімум

Діти й дорослі отримали нові законодавчо закріплені показники, що відображають граничний мінімум, необхідний для задоволення головних побутових потреб. Так, для працездатних осіб з 1 грудня він складатиме 2102 гривні, а для осіб, які втратили працездатність – 1638 гривень.

40 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ СПРОСТИЛИ ЖИТТЯ 6 ЧЛЕНАМ РОДИНИ

Розлучившись із чоловіком, багатодітна мати на Роменщині мусила сама виховувати 4 дітей

Відкрите виконавче провадження дозволило фахівцям юстиції Сумщини урівняти терези батьківської участі у вихованні малечі. Для неплатника, який час від часу перетинав державний кордон, винесені правниками постанови, що обмежували його права стали великим розчаруванням. Неможливість виїхати з країни наблизила чоловіка до родини та змусила погасити у повному обсязі майже 40-тисячну заборгованість.

ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ ПРАЦЮЄ, ПОЄДНАВШИ СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ВИСОКУ ПРОФЕСІЙНІСТЬ

Сьогодні для якісного та зручного отримання послуг створюються офіси європейського зразка, одним із яких є «Центр виконання рішень»

Подібне оновлення вже оцінило багато мешканців обласного центру. Тут відвідувачі мають змогу отримати повний перелік послуг, що стосуються примусового виконання судових рішень. Також, містяни можуть перевірити себе в Єдиному реєстрі боржників https://erb.minjust.gov.ua/ та ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження.

ОНОВЛЕНЕ Й ДІЄВЕ ЗАКОНОДАВСТВО – ЕФЕКТИВНЕ ЗНАРЯДДЯ У БОРОТЬБІ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ

Одним із напрямків діяльності правоохоронних органів є боротьба із рейдерством, тобто із незаконним захопленням або недружнім поглинанням підприємств

Законопроєкт № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» розширив коло антирейдерських заходів та значно убезпечив власність від протиправних посягань.

СЕРВІСИ ВІД МІН’ЮСТУ СТВОРЮЮТЬ НЕЗАБУТНІ РОДИННІ СВЯТА

Родинні свята не тільки скріплюють стосунки членів сім’ї, а й наповнюють життя незабутніми моментами і враженнями. Саме через це сучасні сервіси від Міністерства юстиції України покликані покращувати та робити більш комфортними свої послуги, створюючи для громадян найкращі спогади

Відзначити значну та щасливу подію, не відлучаючись від родини ні на мить, сумчанам допомагає ще один комфортний сервіс від Міністерства юстиції – видача свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку.