Правопросвітницький проект «Я маю право!»

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. БЕЗКОШТОВНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Що внутрішньо переміщеній особі необхідно зробити, щоб стати на облік у місцевій лікарні

Забезпечення основних життєвих потреб, у тому числі медичного обслуговування для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) й досі залишається актуальним для нашої держави. У Конституції України встановлено, що держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно.

ДЕНЬ «Є» У СУМАХ: УКРАЇНА – ЦЕ ЄВРОПА

Юстиція Сумщини серед тих, хто святкував наповнений цікавими заходами та ідеями День Європи, який покликаний ще раз утвердити істину: Україна – це Європа

У День «Є» фахівці обласної юстиції на центральній вулиці обласного центру – Соборній, у сквері біля пам’ятника Шевченка інформували містян і гостей свята про нові напрями правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що ґрунтуються на європейських принципах права та кращих світових практиках: «Відповідальне батьківство», «Протидія домашньому насильству», «Стоп булінг», «Виїзд дитини за кордон».

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ РОЗПОВІЛИ СУМЧАНАМ-ОПІКУНАМ ПРО #ВІДПОВІДАЛЬНЕБАТЬКІВСТВО

Фахівці юстиції, впроваджуючи ініційовану Мін’юстом всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Відповідальне батьківство», провели для відвідувачів Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тренінгове навчання з зазначеної теми

Під час заходу правники розказали присутнім про права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також про права та обов’язки осіб, які виховують дітей цієї категорій.

4500 МЕШКАНЦІВ СУМЩИНИ ПОТРАПИЛИ ДО ЄДИНОГО РЕЄСТРУ БОРЖНИКІВ

На Сумщині 4500 неплатників аліментів потрапили до Єдиного реєстру боржників, який в народі отримав назву #ДошкаГаньби

У рамках ініційованого Мін’юстом національного правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» юстиція Сумщини інформує громадян, чим саме загрожує перебування в даному реєстрі.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ЯК ДІЯТИ, КОЛИ ЗДІЙСНЕНО САМОВІЛЬНИЙ ЗАХВАТ ВАШОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Що таке самовільне зайняття земельної ділянки

Це дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ІНФОРМУЄ БАТЬКІВ, ЯК ТИМЧАСОВО ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН З ДИТИНОЮ

З приходом теплої весняної погоди громадяни починають планувати відпочинок

Для тих, хто вирішить відправитися на канікулах за межі України, юстиція Сумщини в межах кампанії «Відповідальне батьківство» в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» підготувала основні особливості подорожей дітей з одним із батьків, які передбачені ініційованим Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ПРАЦІВНИКА

Офіційне працевлаштування працівника – гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладання трудового договору

При укладенні трудового договору існують певні вимоги до його форми: трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим, зокрема у випадках, коли на цьому наполягає працівник.

НА СУМЩИНІ ДІЄ ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ

Сучасний, зручний, без черг та необхідності повторного відвідування – на Сумщині вже четвертий місяць поспіль працює офіс європейського зразка Центр виконання рішень. За цей час в ньому було прийнято 1400 громадян

Центр виконання рішень забезпечує: прийняття документів про примусове виконання рішень та інших документів виконавчого провадження за принципом екстериторіальності; надання відомостей сторонам щодо виконавчих впроваджень у межах усієї території України та ін.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. У ЯКОМУ ВИПАДКУ ДОРОСЛІ ДІТИ МАЮТЬ ПРАВО НА АЛІМЕНТИ

Хто має право на утримання

Українським законодавством передбачено, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання  (незалежно від форми) і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

More Articles...

  1. КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ПОРУШЕННЯ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
  2. МАЙЖЕ 400 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ СПЛАТИЛА ФІРМА ЗА ВИКОНАВЧИМ ПРОВАДЖЕННЯМ
  3. ІІ ТУР ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ: ЩО ТАКЕ «НСП»
  4. КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ПОВТОРНЕ ГОЛОСУВАННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ
  5. ІІ ТУР ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА: ЯК ПОВТОРНО ЗМІНИТИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ
  6. КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ПЕРШЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ТРУДОВУ УГОДУ ЧИ ДОГОВІР
  7. ПОСЛУГИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ: ЗА ПОТРІБНИМИ ДОКУМЕНТАМИ ДО ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ МОЖНА НЕ ЙТИ
  8. КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ВАЖЛИВО ЗНАТИ
  9. СЕЛФІ З ВИБОРЧИМ БЮЛЕТЕНЕМ КРАЩЕ НЕ РОБИТИ
  10. ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ СПІЛКУВАЛИСЯ З ЖИТЕЛЯМИ РОМЕНЩИНИ ПРО ПРОТИДІЮ ПОРУШЕННЯМ НА ВИБОРАХ