Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Інформація оновлена 07.11.2018

НАДАННЯ ГРОМАДЯНАМ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ СПРИЯЄ ПІДВИЩЕННЮ ЮРИДИЧНОЇ ГРАМОТНОСТІ ПЛАТНИКІВ

Дотримання прав і свобод громадянина пріоритет буд-якої держави

З метою підвищення обізнаності громадян та суб’єктів господарювання щодо своїх прав в рамках проекту «Я маю право!» фахівці Роменського управління Головного управління ДФС у Сумській області під час спілкування з платниками податків зосереджують увагу на таких поняттях, як запит на отримання публічної інформації, звернення, надання податкової консультації, а також консультації з питань практичного застосування окремих норм законодавства України з питань оподаткування.

СПІВПРАЦЯ ЮСТИЦІЇ СУМЩИНИ З ПРОЕКТОМ GOCAMP: ЗНАННЯ, ЩО ДОПОВНЮЮТЬ ОДНЕ ОДНОГО

 

Фахівці юстиції Сумщини у рамках проекту GoCamp провели уроки «Я МАЮ ПРАВО!» та #СтопБулінг для учнів Самотоївської школи Краснопільського району

Найбільший у Європі освітній проект GoCamp навчає дітей іноземної мови, умінням долати мовні та культурні бар'єри, розвивати критичне мислення та замислюватись над вибором майбутньої професії.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ЗАХИСНИКАМ ВІТЧИЗНИ

На які наділи мають право захисники Вітчизни

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність у таких розмірах: для ведення садівництва – не більше 0,12 га; для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га; для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га.

ПІДВИЩЕННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ РАЗОМ ІЗ СУЧАСНИМ УКРАЇНСЬКИМ КІНО ТА ЮСТИЦІЄЮ СУМЩИНИ

Фахівці юстиції Сумщини долучилися до мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відвідали показ фільму «Віддалений гавкіт собак», який відбувся в Сумській міській центральній бібліотеці ім. Т.Г. Шевченка

Формат фестивалю пропонує відвідувачам подивитись на питання прав людини не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи та дискусії. Саме тому після перегляду фільму фахівці юстиції провели лекцію про діяльність Міністерства юстиції України, ініційовані ним законодавчі зміни, про запроваджений загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що надійно ввійшов в життя суспільства.

СПІВПРАЦЯ ЮСТИЦІЇ З МОЛОДИМИ ТА СУЧАСНИМИ

Юстиція Сумщини завжди співпрацює з молодими та соціально активними людьми, які прагнуть розвитку. Фахівці юстиції зустрілися з представниками молодіжних громадських організацій «Місто розумних» та «Студентське братство Сумщини», з якими обговорили форми можливої взаємодії

Громадські організації, які мають спільне з юстицією прагнення захистити інтереси молоді, стали новими партнерами у реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

МАЙБУТНІ ЮРИСТИ ОЗНАЙОМИЛИСЬ З РОБОТОЮ ЮСТИЦІЇ

Студенти-першокурсники коледжу Сумського національного аграрного університету завітали до обласної юстиції, щоб ознайомитися з основними напрямами її діяльності

Юні правники дізнались про роботу органів державної виконавчої служби та з цікавістю слухали про порядок виконання рішення суду. Фахівці юстиції ознайомили майбутніх юристів з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом «Я МАЮ ПРАВО!» та повідомили номер телефону, за яким кожен може отримати безкоштовну правову консультацію.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ І В ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

Детально про процедуру реєстрації. Що потрібно зробити після народження дитини

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. РОЗЛУЧЕННЯ І РОЗПОДІЛ МАЙНА

Чи може колишнє подружжя самостійно розділити майно

Звичайно, може. Для цього слід укласти відповідний договір, який треба нотаріально посвідчити. Більше того, практика свідчить: досягнення домовленості між дружиною і чоловіком щодо користування майном є найкращим варіантом, який економить час та зберігає нерви колишніх членів подружжя.

У СУМАХ УРОЧИСТІ ЦЕРЕМОНІЇ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБІВ ВІДБУВАТИМУТЬСЯ У МУНІЦИПАЛЬНІЙ ГАЛЕРЕЇ

Перші три реєстрації шлюбів відбулися 26 жовтня у Сумській міській галереї (Агенція промоції «Суми»)

«Стиль роботи юстиції Сумщини – пошук найкращих варіантів надання послуг, щоб громадянам було зручно й комфортно, – говорить начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН. – Одруження – незабутня подія для молодят, їхніх батьків, це старт для нового життя і тому хочеться, щоб це була дійсно красива церемонія у прекрасному місці».