Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Інформація оновлена 21.06.2018

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН

Як змінилися норми щодо виїзду при наявності боргу зі сплати аліментів

Вже з лютого батьки, які проживають з дитиною, отримали змогу без перешкод виїжджати за кордон з дитиною, якщо другий з батьків має заборгованість з аліментів 6 і більше місяців. У новому пакеті документів ми пішли ще далі. Безперешкодно поїхати з дитиною в іншу країну можна буде, якщо той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ОДРУЖЕННЯ ЗА СКОРОЧЕНОЮ ПРОЦЕДУРОЮ

Хто має право вступати в шлюб

Українське законодавство майже не ставить обмежень для тих, хто бажає поєднати своє життя у шлюбі. Фактично кожна особа, яка досягла 18 років та на момент подачі документів офіційно не є одруженою, може створити сім’ю.

ВІДКРИТЕ ЗАСІДАННЯ АНТИРЕЙДЕРСЬКОГО ШТАБУ СУМЩИНИ: ОЛЕНА СУКМАНОВА ОКРЕСЛЮЄ ПЕРСПЕКТИВИ

Під час робочого візиту заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олени Сукманової на Сумщину відбулось відкрите засідання обласного антирейдерського аграрного штабу

За участі губернатора Сумської області Миколи Клочка, який очолює обласний штаб, керівника юстиції Сумщини Ірини Свистун, представників органів державної влади, правоохоронних органів, голів сільських та селищних громад, засобів масової інформації відбулась змістовна розмова щодо діяльності всіх суб’єктів земельних відносин у правовому полі.

ВІДКРИТО, ДОСТУПНО, БЕЗ ЧЕРГ: В СУМАХ ПОЧАВ ДІЯТИ «OPEN SPACE»

Послуги у сфері державної реєстрації стали ще більш доступними і для жителів Сумщини

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова урочисто відкрила у місті Суми зручний офіс європейського зразка «Open Space». Саме тут без черг і часових затрат можна отримати 18 послуг,  серед яких свідоцтво про народження, зміна імені, шлюб чи його розірвання, повторні свідоцтва та витяги з державного реєстру актів цивільного стану.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. НАСИЛЬСТВО В РОДИНІ: ЩО РОБИТИ?

Яким може бути насильство в сім’ї

Фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ

Кому надається допомога по безробіттю

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини.

На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

ПРАВОВА ДОПОМОГА ЖИТЕЛЯМ РОМЕНЩИНИ

У Бобрицькій та Перекопівській сільських радах Роменського району працювала мобільна група з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Діалог з юристами був корисним. Запитання щодо проблемних ситуацій, що потребують кваліфікованої правової допомоги, у жителів сільських населених пунктів стосувались земельних відносин, соціального захисту, складних спадкових випадків.

БЕЗКОМПРОМІСНА БОРОТЬБА З НЕПЛАТНИКАМИ АЛІМЕНТІВ НА СУМЩИНІ

Державні виконавці юстиції Сумщини на практиці доводять, що законодавчі зміни діють, і недобросовісним батькам доведеться згадати про своїх дітей

Горе-батьки, які забувають про свої батьківські обов’язки, все одно їх виконають, хоч і в примусовому порядку. За несплату аліментів можна ризикнути, а то й позбавитись будь-яких статків: майна, рахунків чи, навіть, землі.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ВИКЛЮЧНИЙ ЗАХІД – ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Чи можна позбавити батьківських прав і як це зробити

Інститут позбавлення батьківських прав залишається виключним, крайнім заходом впливу на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки щодо виховання та утримання своїх дітей.