НА РОМЕНЩИНІ ЗАПОЧАТКОВАНО ЗАХОДИ ДО 100-РІЧЧЯ ЛЕОНІДА ПОЛТАВИ

У Роменській районній державній адміністрації відбулася презентація перевидання повісті «Над блакитним чорним морем» поета, прозаїка, драматурга, редактора, славного сина України, уродженця с. Вовківці Роменського району Леоніда ПОЛТАВИ

До уваги широкого кола представників влади, громадськості, істориків, краєзнавців, учнівства міста та району представлено видання, по-новому інтерпретоване і доповнене, осучаснене і змістовно наповнене подіями сьогодення та майбутнього України упорядником Віктором КЛЕЙНІХОМ, поетом, головним редактором літературно-історичного альманаху «Ромен».

«Обдарована українська нація виплекала не одного талановитого поета, прозаїка, драматурга, чий потужний голос прославляє у віках велич рідної землі. Покоління митців ХХ століття волею долі опинившись в еміграції, творило нову українську літературу національного звучання», – зазначила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна ГОЛОВКО.

У книзі Леонід Полтава на яскравому прикладі трьох поколінь українців, на незаперечних фактах показав істинне обличчя ворогів та справжніх друзів нашого народу, розповів, як насправді розвивалася нещадна, нелюдська драматика рокових подій початку ХХ століття і чим закінчилася вона для України сто років тому.

«Сьогодні ми намагаємося повернути втрачене, вшанувати імена тих, кого доля колись відірвала від рідної землі. Леонід Полтава, живучи в різних країнах поза батьківщиною, горів любов’ю до рідного краю, до свого народу, боровся за незалежність України», – підкреслила виконавчий директор ГО «Роменське земляцтво» Надія КАРПЕНКО.

Вихід у світ нового видання повісті Леоніда Полтави «Над блакитним чорним морем», правдивої історичної книги, відновлює духовний зв'язок між українцями різних епох. Це пам’ять про відомих і невідомих героїв, які віддали життя за нашу могутню, єдину, вільну і квітучу Україну. На цьому наголосили член Національної спілки журналістів, голова правління міськрайонного товариства «Просвіта», краєзнавець Григорій ДІБРОВА, історик, краєзнавець Ярослав СТРИБКО, член редколегії літературно-історичного альманаху «Ромен» Світлана ШУРХАЛО.

Книга розрахована на широке коло читачів, але перш за все, на сучасну молодь, яка бере активну участь у творенні майбутнього свого народу.

Нащадок Леоніда Полтави Едуард БОНДАРЕНКО, підприємець, меценат, завдяки якому вийшла у світ книга «Над блакитним чорним морем», започаткував конкурс «України майбуття» на кращий літературно-публіцистичний твір на основі книги Леоніда Полтави.