Веб-сторінки ліквідованих РДА

«МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ – ЦЕ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КРОК»

На цьому наголосила під час засідання колегії обласного Департаменту соціального захисту населення заступник директора Департаменту Людмила МУСІЯКА

За її словами,кількість домогосподарств, які отримують субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг – 166,8 тисяч, або 39,2% від кількості домогосподарств Сумської області. У тому числі у грошовій формі – 21 тисяча домогосподарств, у грошовій готівковій формі – 144,8 тисяч.

«Станом на 1 січня 2020 року нараховано субсидій на загальну суму 1503,5 млн. гривень. Субсидія на тверде паливо у 2019 році виплачена 16,1 тисячі домогосподарств на суму 47,2 млн. гривень. Отримали готівку в рахунок погашення заборгованості за минулий рік 247 сімей на суму 651тис. гривень. Наразі в області заборгованість по виплаті відсутня», – зазначила Людмила Мусіяка.

Між тим посадовець наголосила, що на Сумщині субсидія у готівковій формі перераховується грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплачують органи Пенсійного фонду України одночасно з пенсією. Пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через інші банки, отримують субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, доставку субсидії разом з пенсією здійснює Укрпошта. Домогосподарство, отримавши підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.

«Я вважаю, що монетизація пільг і субсидій – це позитивний європейський крок, – зазначила Людмила Мусіяка. – І жителі Сумщини, майже 145 домогосподарств, які користуються наразі такою формою субсидій, це розуміють. Наше населення привчається до фінансової дисципліни. Інші пільговики сьогодні теж масово переходять на готівку».