Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА РОМЕНЩИНІ ВТРЕТЄ ВІДБУВСЯ ВІКІМАРАФОН З НАПИСАННЯ СТАТЕЙ У ВІКІПЕДІЮ

У Роменській районній бібліотеці ім. Йосипа Дудки вчителі та бібліотечні працівники району долучилися до Всеукраїнської акції з написання статей до улюбленої українцями онлайн-енциклопедії під час Вікімарафону-2020, присвяченого 16-ій річниці з дня народження Вікіпедії

«Ми живемо у добу мегаінформації, тому важливо наповнити медіа світ змістовною інформацією саме українською мовою», – зазначила організатор вікізустрічі Ольга ЛОБОДА, вчитель, координатор Вікімарафону, член ГО «Вікімедія Україна».

Перша акція з написання якомога більшої кількості статей в українській Вікіпедії відбулася у 2014 році і була присвячена пам’яті Ігоря КОСТЕНКА , Героя України з Небесної Сотні, дописувача Вікіпедії. Він одним з перших висловив і прагнув реалізувати ідею подібної акції.

«З метою популяризації Роменщини і видатних людей нашого краю потрібно розширяти коло статей у Вікіпедії саме у цьому напрямку», – наголосила виконавчий директор ГО «Роменське земляцтво» Надія КАРПЕНКО.

На завершення Вікімарафону визначили переможців. Першою подала статтю до Вікіпедії вчитель Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Оксана КАЛЕНСЬКА.

Захід відбувся у партнерстві з Громадською організацією «Вікімедіа Україна», яка займається популяризацією Вікіпедії та залученням до неї нових дописувачів і вільних знань в Україні.