ЯНГОЛИ, ЯКІ ЗАРАЗ ТРИМАЮТЬ УКРАЇНСЬКЕ НЕБО, ЗА ПОКЛИКОМ ДУШІ БУЛИ ТАМ, ДЕ ПАЛАЛО СЕРЦЕ УКРАЇНИ, – ІВАН БОРШОШ

Заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ разом із представниками влади та громадськості взяв участь у меморіальних заходах з нагоди вшанування пам’яті загиблих під час Революції Гідності

Звідусіль сьогодні лунали слова «Вдячні за гідність», «Вдячні за свободу», «Вдячні за майбутнє», по всій області відбулися поминальні молебні. Люди молилися за вічний спокій Героїв Небесної Сотні і всіх, хто поклав своє життя на олтар служіння рідній Україні.

Заходи традиційно розпочалися із покладання квітів до могил Героя Небесної Сотні Олексія Братушки та інших земляків, полеглих у ході антитерористичної операції за незалежність і соборність України.

«Шість років тому їх назвали «Небесною сотнею» – «янголами, які тримають українське небо». Нам і сьогодні важко прийняти смерть кожного «воїна світла». Та все ж найбільшого болю завдала втрата нашого земляка Олексія Братушки. Сьогодні цю втрату оплакують не тільки рідні та побратими, а й уся Україна»,  – сказав Іван Боршош. Також він наголосив, що Україна тримає курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. І цей курс є незмінним, як і прагнення України закінчити війну на Сході України, повернути Крим та побудувати процвітаючу європейську державу.

Зі словами заклику виступив на мітингу і батько Олексія Братушки Сергій. «Я просто зараз хочу розповісти про висновки судмедекспертизи смерті свого сина. Куля пройшла в спину, пройшла через шийні хребці і вийшла через голову. Смерть настала миттєво, вистріл був у спину. Люди, не допустіть, щоб нашим дітям знову стріляли в спину».  

Зазначимо, що вже шостий  рік поспіль на Сумщині відзначають День Героїв Небесної Сотні, вшановуючи подвиг учасників Революції Гідності та віддаючи належну шану тим, хто загинув протягом кривавих січневих та  лютневих днів 2014 року. Саме в ці дні під час Євромайдану протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Сумщина та Україна оплакує своїх героїв. Пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє.

Довідково. 20 лютого щороку вшановують Пам'ять Героїв Майдану згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні».

У період з 18 по 20 лютого 2014 року під час протистоянь в центрі Києва загинули близько 100 осіб, кілька десятків зникли без вісті.

18 лютого на вулицях Інститутській і Грушевського, Кріпосному провулку і в Маріїнському парку загинули 23 людини, 509 отримали поранення, з них 37 - тяжкі, 85 - середньої тяжкості.

20 лютого загинуло найбільше активістів Майдану. Станом на 17.00 повідомляли про 60 загиблих. Наступного дня, 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України.