«НЕВМИРУЩЕ СЛОВО КОБЗАРЯ»

У Роменській районній державній адміністрації відбулось засідання круглого столу ради по культурному будівництву з питання «Реалізація в регіоні завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка», яке провів голова Роменської районної державної адміністрації Сєрік В.П.

На засіданні були присутні члени ради по культурному будівництву, працівники районного організаційно-методичного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи та районної бібліотеки.

Під час проведення круглого столу були розглянуті та обговорені питання щодо належної організації відзначення в Роменському районі знакових подій - 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, українського поета, художника, мислителя та святкування 75-річчя утворення Сумської області. З даних питань інформували: завідувач районного організаційно – методичного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи Мотиль Т.А., директор Роменської районної бібліотеки Рибачок Н.Е., т.в.о. начальника відділу культури Момот С.В.

Було відзначено, що згідно розроблених заходів ведеться підготовка до проведення районного свята «З ювілеєм, рідна Сумщино!», яке відбудеться на базі Пустовійтівського сільського будинку культури.

Також у березні 2014 року планується проведення районного фестивалю «Невмируще слово Кобзаря», у рамках якого відбудеться виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Роменщина – колиска Кобзаря», творча зустріч з письменниками, літераторами, поетами Роменщини, концерт за участю кращих художніх колективів та окремих виконавців району.

Голова Роменської районної державної адміністрації Сєрік В.П. зазначив, що згідно Указу Президента від 11.04.2012 р. № 257 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка.

«Роменщина – край, який має пряме відношення до постаті Т.Г.Шевченка, оскільки Кобзар двічі відвідував село Андріївку в 1843, 1845 роках. Про це свідчать історичні джерела, і ми повинні провести велику просвітницьку роботу серед жителів краю, особливо підростаючого покоління. Потрібно залучити широкі верстви громадськості, заклади культури та освіти з висвітленням подій в засобах масової інформації. Святкування 200-річчя Т.Г.Шевченка має торкатися душі кожного жителя Роменщини і сприяти вихованню високих почуттів патріотизму, любові і гордості, що ми є український народ», - зазначив Віктор Петрович.

Про стан підготовки районного свята «З ювілеєм, рідна Сумщино!», присвяченого 75-річчю утворення Сумської області, проінформували перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Татарінов В.М., т.в.о. начальника відділу культури Момот С.В. та директор Роменської районної бібліотеки Рибачок Н.Е.