ШЕВЧЕНКІВСЬКІ МІСЦЯ – НА ЗАХИСТІ ДЕРЖАВИ

Тамара ІЩЕНКО: «На підготовку до відзначення ювілею Великого Кобзаря на Сумщині з обласного бюджету виділено майже 500 тисяч гривень»

«Указом Президента України Віктора Януковича 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка. Задля належної підготовки до святкування ювілейної дати голова облдержадміністрації Ігор Яговдик доручив керівникам структурних підрозділів, керівникам районів забезпечитипроведення ремонтних і реставраційних робіт, робіт з благоустрою і впорядкування об'єктів, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка, реконструкції та будівництва доріг до цих об'єктів, облаштування відповідних туристичних маршрутів», – зазначила Тамара Іщенко у «прямому ефірі» обласного телебачення.

 За її словами, нині відбудовується Лебединський архітектурно-ландшафтний комплекс родини Хрущових у Лифині, який є унікальною комплексною пам’яткою архітектури і містобудування. У Кролевці на базі садиби Огієвських – пам’ятки історії місцевого значення – створено Музей кролевецького ткацтва, де відбудеться вишивання Всеукраїнського Шевченківського рушника. Експозиція музею розкриває історію родини Огієвських та перебування Тараса Шевченка у Кролевці.

«Проведені роботи з капітального ремонту скверу Шевченка у місті Суми, поточний ремонт скверу та пам’ятника в смт Недригайлів, поточні ремонти пам’ятників у селищі Кириківка Великописарівського району, селах Шевченкове Глухівського та Конотопського району, здійснено ремонт пам’ятного знаку в місті Глухів. Роботи щодо упорядкування місць, пов’язаних з перебуванням Великого Кобзаря на Сумщині, тривають», – наголосила Тамара Іщенко.