Веб-сторінки ліквідованих РДА

УПРАВЛІННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА РОМЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІНФОРМУЄ

За вікном спекотна погода і разом з цим виникає занепокоєння по виникненню лісових пожеж. З настанням теплої погоди люди частіше почали відвідувати власні дачні масиви, почастішали походи до лісу, щоб відпочити від напружених буднів. Але із-за нехтування правил пожежної безпеки нерідко виникають пожежі саме в лісових масивах.

Основними причинами лісових пожеж є порушення населенням вимог пожежної безпеки в лісах, а працівниками агрогосподарств - заходів пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, - зазначає заступник начальника управління регіонального розвитку та будівництва Роменської районної державної адміністрації Марков І.В.

В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережними при поводженні з вогнем: необхідно очищати місце, призначене для вогнища від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладати вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету, на торфовищах тощо; не залишати вогнище без нагляду; не залишати місце відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено.

Потрібно пам'ятати, що для виникнення пожежі достатньо однієї іскри.

Особливе занепокоєння викликає необережне поводження з вогнем у побуті, яке призводить до загоряння житлових та господарських будівель, в наслідок чого гинуть люди та несуть великі матеріальні збитки на цьому. Через цілеспрямоване і навмисне спалювання залишків рослинності та стерні вогонь без перешкод переноситься на лісові масиви і стрімко набирає масштабів. Тому посилений контроль у цілодобовому режимі – залишається наразі актуальним.

Роменським районом виконано завдання Сумської обласної державної адміністрації щодо вжиття першочергових заходів із пожежної безпеки, зокрема посилено контроль за відвідувачами лісових масивів, проводиться роз'яснювальна робота серед населення щодо захисту лісів, торфовищ від пожеж через засоби масової інформації та виконавчі комітети сільських рад. Проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій по питанням: "Про заходи щодо забезпечення протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2013 року" та "Про стан боєготовності місцевих пожежних команд сільських населених пунктів". Створений штаб з координації дій щодо проведення заходів з мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою у 2013 році.

Населенню та керівникам підприємств необхідно знати, що відповідно до статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у сфері охорони навколишнього середовища або порушення такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність, однак, якщо такі дії призвели до знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом, передбачається кримінальна відповідальність за ст. 245 Кримінального кодексу України,

Управління регіонального розвитку та будівництва Роменської районної державної адміністрації звертається до мешканців Роменського району: будьте обережними в пожежонебезпечний період та відповідально ставтесь до вимог безпеки. Якщо ж ви виявили загоряння негайно повідомте про нього на лінію 101, а після цього, по можливості, спробуйте загасити пожежу самотужки.

Відповідно до чинного законодавства на період високої пожежної небезпеки (5 клас) визначені обмеження:

1) розведення багать у лісах (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

2) заїзд на території лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарських цілей;

3) відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної безпеки (надзвичайної небезпеки) за умовами погоди;

4) випалювання трави та інших рослинних рештків на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (у тому числі проведення сільськогосподарських випалів).