«НАШЕ З ВАМИ СПІЛЬНЕ ЗАВДАННЯ – ДОКЛАСТИ МАКСИМУМ ЗУСИЛЬ, ЩОБ НА СУМЩИНІ ЛЮДИ ІЗ ІНВАЛІДНІСТЮ БУЛИ ПОВНОПРАВНИМИ УЧАСНИКАМИ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ»

На цьому під час засідання комітету доступності наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

«Коли я вперше потрапив до провідних європейських країн, то звернув увагу, як багато осіб з обмеженими фізичними можливостями на вулицях міст. У нас таких людей зустрінеш на вулиці значно менше. Лише пізніше я зрозумів, що їх не менше. Просто в нас вони на вулицю вийти не можуть. І до сьогодні це питання залишається проблемним, – говорив Дмитро Живицький. –На Сумщині майже 15% населення – люди з інвалідністю. І вони мають бути повноцінними членами нашого суспільства, в тому числі, бути активними учасниками виборчого процесу. І ті, хто відповідає за організацію проведення виборів має забезпечити цю доступність. Тим більше, що це питання перебуває на контролі Президента України Петра ПОРОШЕНКА».

Начальник обласного управління містобудування та архітектури Олег КРИВЦОВ нагадав, що доступність людей з інвалідністю до виборчого процесу – це не лише наявність пандусів. Це і маркування жовтим кольором сходинок, і шрифт Брайля, і збільшений розмір виборчих кабінок, щоб могла заїхати туди людина на візку, і наявність у кабінках збільшуваного скла, лампи тощо.

«Усе це не потребує великих коштів, але забезпечить можливість здійснити своє виборче право всім категоріям населення», – наголосив Олег Кривцов.