ЕФЕКТИВНІСТЬ АГРАРНОЇ ГАЛУЗІ СУМЩИНИ НА ВИСОКОМУ РІВНІ

Про це повідомили журналісти онлайн-видання AgroPоrtal.ua під час робочої поїздки на Сумщину у рамках реалізації проекту Індекс агроефективності областей України

Починаючи з кінця 2018 року асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Інститут аграрного розвитку у країнах з перехідною економікою (IAMO) проводять дослідження і визначають індекси агроефективності для кожної з областей України.

Зокрема аналіз проводиться за параметрами оплати праці, матеріальних ресурсів, капіталу, а також видатків, зокрема і на оренду землі, вихідним чинником був грошовий еквівалент виробленої продукції. Тож еталонність кожної області визначалася виробництвом більшої кількості продукції щодо затрачених ресурсів. Як результат Сумська область має досить високу технічну ефективність в аграрній галузі.

За словами директора обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександра МАСЛАКА, проект «Індекс агроефективності областей України» передбачає незалежне оцінювання ефективності аграрного сектору всіх регіонів України та, зокрема, Сумщини. Тобто проводиться дослідження природних ресурсів та клімату,  а також на скільки раціонально їх використовують місцеві аграрії. Завдяки проекту Сумщина отримає об'єктивну оцінку результатів господарювання аграріїв в області, застосування ними інновацій.

Перебуваючи на Сумщині, журналісти AgroPоrtal.ua відвідали агропідприємства, діяльність і виробництво котрих є показовими для області, познайомилися з місцевою фермерською продукцією, яка є крафтовою і може гідно представити сумський край на ринку України.