ПАМ’ЯТАЄМО МИНУЛЕ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

У третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. 20 травня по всій країні пройшли жалобні віче і церемонії, покладання квітів до пам’ятних знаків

«Сотні тисяч наших співвітчизників за часів комуністичного тоталітарного режиму були арештовані, розстріляні, кинуті в тюрми, на каторгу, в табори. Не минула страшна трагедія й моєї родини, за лімітами Москви розстріляли мого діда Данила», – зазначив голова громадської ради при Роменській районній державній адміністрації Микола СТРИЖКО під час мітингу-реквієму на Чернігівщині.

Похований Данило СТРИЖКО на 20-му кілометрі Гомельського шосе поблизу села Халявин Чернігівської області у братській могилі разом з іншими жертвами, оскільки як адміністративно-територіальна одиниця Роменський район з жовтня 1932 року по січень 1939 року входив до Чернігівської області.

Біля пам’ятного знаку жертв політичних репресій 1937-1938-го років в Халявині присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих, поклали квіти до пам’ятного знаку та запалили свічки.