БЕЗПЕКА ТА ОБОРОНА ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ МАЄ БУТИ НА ПЕРШОМУ МІСЦІ У РОБОТІ ВСІХ ОРГАНІВ ВЛАДИ

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Олександр МИЛАШ під час  відеоселекторної  наради з відповідальними за організацію виконання заходів цивільного захисту райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування

«Наразі гостро стоїть питання забезпечення максимальної ефективності запобігання надзвичайним ситуаціям, тому органи управління мають бути у постійній готовності до оперативного реагування у випадку їх виникнення, всебічно забезпечити проведення рятувальних, відновлювальних та інших невідкладних робіт», – зазначив усім учасникам наради Олександр Милаш. 

Також заступник голови облдержадміністрації зосередив увагу присутніх на своєчасній поінформованості населення Сумської області про виникнення надзвичайних подій (пожеж, аварій на системах життєзабезпечення, епідемічних, епізоотичних захворювань, ситуацій, що склалися внаслідок погіршення погодних умов, загибель людей на воді, тощо), для вжиття оперативних заходів з ліквідації їх наслідків.

Органи управління цивільного захисту міст, районів області, ОТГ, установ та організацій мають тримати у постійній готовності до застосування технічні засоби оповіщення. Головам райдержадміністрацій та органам місцевого самоврядування були надані доручення та рекомендації щодо збільшення накопичення місцевих матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, забезпечення обсягів резервного фонду місцевих бюджетів з точки зору можливостей виконання заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків у випадку виникнення.

Довідково: У першому півріччі цього року (станом на 20 червня) на території Сумської області виникло 1607 надзвичайних подій, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року їх кількість практично не змінилася

Кількість загиблих людей внаслідок надзвичайних подій на цей час складає 172 особи, у минулому році за І півріччя зареєстровано 158 осіб загиблих, а кількість травмованих людей зменшилась на 7,9 % відповідно.

Що стосується роботи міських та районних комісій з питань ТЕБ та НС, то краще вона організована в містах Конотоп, Шостка та Глухівському районі.

У той же час аналіз стану виконання протокольних рішень Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за І півріччя свідчить про відсутність належної організації контролю місцевими комісіями з питань ТЕБ та НС міста Ромни та Конотопському  районі.

Автоматизована система оповіщення населення (по 2 сигнальних пристрої) існують тільки на підприємствах, що здійснюють виробничу діяльність на територіях у Нижньосироватській сільській раді та Степанівській селищній раді.

Лишається незадовільний стан утворення матеріальних резервів. Завдання, які стосуються вдосконалення злагодженості та оперативності в роботі керівного складу, органів управління та сил цивільного захисту, практичного уміння з управління підрозділами та формуваннями під час проведення рятувальних, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, їх всебічного забезпечення відпрацьовані в ході проведення командно-штабних навчань з ланками територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ м. Шостка та Шосткинського району.