РАЙОННІ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ УЧАСНИКІВ АТО/ООС МАЮТЬ БУТИ БІЛЬШ ДІЄВИМИ

На цьому наголосила заступник голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК під час засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей у Сумській області

«Дотримання прав учасників АТО мають безумовно забезпечувати в усіх районах області. На рівні держави для учасників АТО та членів їх родин запроваджено ряд пільг і соціальних гарантій. Однак, розуміючи, що цього недостатньо, з метою посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції надання додаткових соціальних гарантій має бути і на місцевому рівні», – говорила вона.

Ірина Купрейчик наголосила: якщо на місцях започатковані програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, то вони мають бути більш дієвими, а передбачені кошти такої програми мають бути використані за призначенням.

Питання щодо ефективності профільних програм виникло під час засідання координаційної ради, коли керівництво одного з районів Сумської області інформувало учасників наради про стан забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Окрім реалізації основних напрямків соціальної підтримки у районі існують ряд інших програм, на які передбачені кошти з місцевого бюджету. Однак до цього часу ці кошти залишаються не використаними, тому й постало питання дієвості таких програм.

Довідково: На Сумщині реалізується Обласна комплексна програма соціального захисту населення на 2017-2021 роки, один із розділів якої «Родина Героя» спрямований на соціальну підтримку учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил та їх родин.

На реалізацію заходів зазначеного розділу на 2019 рік в обласному бюджеті передбачені кошти у сумі 10,6 млн. гривень.

За рахунок бюджетів міських, районних, сільських, селищних рад для вирішення потреб учасників АТО та членів їх сімей місцевими програмами на 2019 рік передбачено 23,5 млн. гривень, з початку року надано допомогу 6,8 тис. сімей на суму 6,1 млн. гривень.