РОМЕНЩИНА ВШАНОВУЄ ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ

Бій під Крутами – символ патріотизму і жертовності у жорстокій боротьбі за єдину незалежну Україну, який залишив у пам’яті нащадків сум, гордість та пекучий біль

У бібліотечних закладах Роменського району у День пам'яті Героїв Крут відбулися національно-патріотичні заходи по вшануванню подвигу трьохсот юнаків – героїв, які вище за власне життя поставили свободу, гідність, незалежність своєї держави.

Історичний спогад «Не забути ту станцію Крути» відбувся у Рогинській бібліотеці з учнями 8 класу Рогинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Захід розпочався Гімном України, який виконали усі разом. Учасники заходу запалили Свічу пам’яті про юних борців, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.

Бібліотекарі Ольга ЧЕРЕВИШНА і Валентина СТУС розповіли про юних українських борців за власну державність, провели прем’єру книги Миколи КУЦЯ «Крути».

Цікавою була розповідь вчителя історії Романа МОСКОВЦЯ про загін сотника Омельченка, який складався із гімназистів 6,7,8 класів. «Світова історія знає багато жертв в ім’я України, але аналогічної Крутам не було», –підкреслив учитель.

У Роменській районній бібліотеці ім. Йосипа Дудки відбувся перегляд кінофільму «Крути 1918» та організована виставка-вшанування «Крути – символ національної пам’яті».

У Біловідській бібліотеці проведено годину історії «Бій за майбутнє України», у Артюхівській бібліотеці – історичний спогад «Крути – біль за майбутнє», у Перехрестівській бібліотеці – історична хроніка «Там цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить», у Плавинищенській бібліотеці – історичний екскурс «Під Києвом, під Крутами йшов тяжкий бій». Пам’ять полеглих вшановували хвилиною мовчання.

Героїзм молодих українців довгі роки служитиме прикладом для багатьох поколінь.