Веб-сторінки ліквідованих РДА

КУЛЬТУРНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ РОМЕНЩИНИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Сьогодні в приміщенні Роменської районної державної адміністрації відбулась нарада при першому заступнику голови Роменської районної державної адміністрації Володимиру ТАТАРІНОВУ з працівниками відділу освіти, культури, молоді, спорту та охорони здоровя, сектору правової роботи та забезпечення зберігання реєстраційних справ Роменської районної державної адміністрації та заступником голови Липоводолинської селищної ради Ольгою ХИЖНЯК

Питання, що розглядалось у ході засідання – забезпечення населення культурними послугами в умовах децентралізації. Перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир ТАТАРІНОВ акцентував увагу на важливості теми, зважаючи на завершення реформи децентралізації й новий адміністративно-територіальний устрій.

Начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту та охорони здоров’я Роменської районної державної адміністрації Марина СУШКО повідомила, що держава опікуючись сферою культури, заклала у бюджеті на 2021 рік 3,5 млрд.грн. на програму «Велика реставрація», до якої потраплять об’єкти з усіх регіонів України. Окрім того, 300 млн.грн. передбачено у держбюджеті наступного року на створення Центрів з надання культурних послуг. Також, нагадала про діяльність і програми Українського культурного фонду, які безпосередньо стосуються надання культурних послуг на рівні громад, зокрема програми «Культура. Туризм. Регіони» та «Культурні столиці України».

Начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту та охорони здоров’я Роменської районної державної адміністрації Марина Сушко також наголосила на основних проблемах, з якими зіткнуться органи місцевого самоврядування, від яких на місцях залежить якість культурних послуг у громадах, підтримка і розвиток об’єктів та закладів культури. На жаль сьогодні велика частина із них знаходиться у занедбаному стані і потребують фінансової, кадрової, організаційної підтримки.

"Сьогодні відкриваються нові можливості для сфери культури, для чого необхідно озброїти органи місцевого самоврядування сучасним баченням і стратегіями створення і розвитку нових культурних центрів, їх привабливості для людей. Це не повинен бути той самий пустуючий неопалюваний зачинений сільський клуб, а новий культурний центр, з переліком тих культурних послуг, які він може надавати, сучасним обладнанням і технологіями, відновленою територією", – зазначив Володимир ТАТАРІНОВ.

Здійснення центральними органами влади необхідних і конкретних заходів для підтримки і розвитку сфери культури призведе до надання якісних культурних послуг для жителів Роменщини.