Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ В ГРОМАДАХ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ: МОЖЛИВОСТІ, РЕСУРСИ, ЗАВДАННЯ

Це питання обговорили на нараді при голові Роменської районної державної адміністрації Денису ВАЩЕНКУ з структурними підрозділами райдержадміністрації

«Сьогодні ми говоримо про важливість утримання, розвитку культури та культурних послуг у громадах Роменського району. Цьогорічний бюджет України на сферу культури та інформаційної політики – 14,5 млрд грн. У тому числі субвенції – 1,8 млрд грн. Що майже на 2 млрд грн більше, ніж торік. Що дає вже більше можливостей для розвику галузі культури та туризму в громадах», – зазначив Денис ВАЩЕНКО.

Для розвитку галузі культури на місцях Міністерство культури та інформаційної політики України запустило декілька програм: український культурний фонд – це державна національна інституція, яка надає гранти на культуру та зростання креативних індустрій; розроблено регіональні стратегії розвитку туризму та «регіональні магніти» для туризму; розвиток центрів культурних послуг в громадах, нової якісної атракції, як наприклад, онлайн-бібліотеки, кіноточки тощо.

«Першочергова необхідність громад у сфері культури – це інфраструктура. Тож є потреба розглядати можливості залучення коштів на реалізацію знакових культурних проєктів та супровідної інфраструктурної мережі, зокрема за рахунок ДФРР. Необхідно створювати умови із залучення українського культурного фонду до фінансування розробки концепції закладу культури громади. І ми матимемо повноцінний продукт: центри надання культурних послуг, регіональні, місцеві музеї, локальні фестивалі», – зауважив перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир ТАТАРІНОВ.

За результатами обговорення учасники наради напрацювали декілька напрямків розвитку сфери культури в Роменському районі.