Веб-сторінки ліквідованих РДА

РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРКИ ОБ’ЄКТІВ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – ПАМ’ЯТОК АРХІТЕКТУРИ НА ТЕРИТОРІЇ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ

Дане питання розглянуто на апаратній нараді, яка відбулася 22 лютого під керівництвом голови Роменської районної державної адміністрації Дениса ВАЩЕНКА   

Як повідомила начальник відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, екології та житлово-комунального господарства Роменської районної державної адміністрації Людмила ФЕДЬКО станом на 01.02.2022 на території Роменського району обліковується 41 пам’ятка архітектури та містобудування, з яких 5 пам’яток національного значення та 36 пам’яток місцевого значення.

Робочою групою з перевірки об’єктів культурної спадщини на території Роменського району, створеної розпорядженням голови Роменської райдержадміністрації від 23.11.2021 № 261-ОД, проведено обстеження та перевірку 5 об’єктів пам’яток архітектури та містобудування національного значення – Святодухівський собор, Василівська тепла церква з дзвіницею, Вознесенська церква та дерев’яна тепла церква святої Великомучениці Варвари, (яка пізніше стала храмовою дзвіницею), Свято-Миколаївська церква, які знаходяться на території Роменської громади.

У ході проведеної роботи членами робочої групи було проведено три наради та складено акти візуального обстеження, згідно форми затвердженої наказом Міністерства культури України від 11.03.2013 № 158 «Про затвердження Порядку обліку об’єктів культурної спадщини».

За результатами візуального обстеження вищезазначених пам’яток архітектури та містобудування національного значення всі об’єкти знаходяться в задовільному стані.

В межах Андріяшівської, Вільшанської, Коровинської, Синівської, Хмелівської громад пам’ятки архітектури та містобудування відсутні.

На території Роменської громади облікувується 26 об’єкти, на території Недригайлівської громади - 6 об’єктів, на території Липоводолинської - 4 об’єкти.

Заступник голови Роменської районної державної адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО наголосила, що станом на 01.02.2022 по Роменському району укладено лише 3 охоронних договори. Зазначене свідчить про необхідність посилення роботи в даному напрямку. Окрім цього, необхідно розпочати процес виготовлення облікової документації на пам’ятки культурної спадщини, наразі з 41 об’єкту облікову документацію мають 3 об’єкта по Роменській територіальній громаді та 6 об’єктів по Недригайлівській територіальній громаді Роменського району.