НА РОМЕНЩИНІ ВІДБУЛОСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ КОЗАЦЬКЕ СВЯТО «КАЛНИШЕВА РАДА»

12 липня 2015 року на батьківщині останнього кошового отамана Запорізької Січі, в селі Пустовійтівка Роменського району, відбулося Всеукраїнське козацьке свято «Калнишева рада»

Святкові урочистості розпочалися в церкві Святої Трійці Петра Калнишевського Божественною Літургією на свято первоверховних апостолів Петра і Павла та молебнем на честь Петра Калнишевського, які провів архієпископ Сумський і Охтирський УПЦ КП Мефодій.

По завершенню церковної служби учасники свята на чолі з козацькою старшиною, представниками духовенства, керівництвом області, району та міста, почесними гостями, делегаціями сільських рад, громадськістю міста та району урочистою ходою пройшли від церкви Святої Трійці до пам’ятника Петру Калнишевському, де відбувся мітинг з нагоди Дня народження Петра Калнишевського.

Виступаючі на мітингу голова Сумської обласної державної адміністрації Клочко М.О., заступник голови Сумської обласної ради Лаврик В.І., голова Роменської районної державної адміністрації Білоха В.О., секретар Роменської міської ради Книга В.Ю., голова Всеукраїнського благодійного фонду ім. П.І.Калнишевського та Сумського земляцтва в м. Києві Рішняк І.М., архієпископ Сумський і Охтирський УПЦ КП Мефодій, голова обласної організації «Свобода»  Ігор Мірошніченко, академік, доктор філософії, генерал - хорунжий українського козацтва Валентин Бугрим наголосили, що сьогодні українська нація знову бореться за свою незалежність, складаючи ще один іспит на право називатись великим народом і жити у вільній, демократичній державі. Потрібно знову згуртуватися й убезпечити свій історичний вибір, реалізувати віковічне прагнення українського народу до справжньої свободи, демократії, утвердження найвищих моральних цінностей у житті країни і кожного її громадянина, захистити наше право вільно жити на своїй землі. Приклад Петра Калнишевського в служінні національній ідеї та незламність козацького духу допоможуть нам захистити Україну від будь-яких посягань на її територіальну цілісність.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх полеглих в боротьбі за незалежність України, за свободу і мир на рідній землі.

Гетьман українського козацтва Микола Пантелюк провів традиційний обряд посвяти в козаки та вручив нагороди українського козацтва кращим представникам Роменської козацької сотні.

Братчик Київського кобзарського цеху, кобзар і лірник Олександр Триус виконав козацькі думи.

На знак невмирущої народної пам’яті і любові до славного сина України, почесні гості, керівники області, району, міста та всі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника П.Калнишевському.

Після мітингу свято перенеслося в центр села, де відбулася робота містечка майстрів, виступи аматорських колективів району, спортивні змагання, конкурси для дітей, робота атракціонів та торгових точок.

В фойє будинку культури було розгорнуто виставку декоративно–ужиткового мистецтва «Мистецький дивограй» народних майстрів сіл Роменщини. Кращі художні колективи Сумської області порадували учасників свята своєю творчістю на відкритому обласному фестивалі «Дивограй», що проходив на сцені сільського будинку культури.

Заступник начальника управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Грицаєнко Р.В. та голова Роменської районної ради Переваруха В.Я. урочисто відкрили фестиваль та побажали всім учасникам творчої наснаги, а глядачам – приємного відпочинку.

В фестивалі «Дивограй» взяли участь близько 400 учасників аматорського мистецтва. Учасники фестивалю були відзначені Дипломами оргкомітету.

По завершенні фестивалю юні спортсмени міськрайонної молодіжної організації «Кіокушин карате» (кер. Сайфула Магомедов) та Роменської міської молодіжної громадської організації «Козацький рукопаш» (кер. Володимир Шинкаренко) в своїх показових виступах продемонстрували надзвичайну спритність, силу й мужність, в черговий раз підтвердивши козацьку доблесть та звитягу.

Під вечір велика естрадно-дискотечна програма закружляла у вирі танцю всіх учасників свята, а самодіяльні співаки з сіл Роменщини подарували неповторні хвилини насолоди живим виконанням пісень української естради.

Всі учасники свята козацької слави «Калнишева рада» отримали Подяки від голови Роменської районної державної адміністрації та голови Роменської районної ради, пам’ятні сувеніри та почастувались смачним козацьким кулішем.

Тож хай живе в народній пам’яті могутнє ім’я П.І.Калнишевського і надихає прийдешні покоління на звитяжні подвиги заради миру в Україні і в усьому світі!