ДЕНЬ СОБОРНОСТІ – СВЯТО ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ

Роменщина урочисто відзначає День Соборності України

Представники влади, громадськість міста і району взяли участь у мітингу в м. Ромни з нагоди 100-річчя злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину Українську державу і Дня Соборності України та церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Низка урочистих та святкових заходів До Дня Соборності України, сотої річниці Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відбулась у населених пунктах Роменського району.

У закладах загальної середньої освіти району відбулись тематичні лінійки та заходи інформаційного, просвітницького і виховного характеру: уроки пам’яті, виступи лекторських груп «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави», виховні години «Моя Україна – єдина і неподільна», тематичні конференції, круглі столи, присвячені історії національно-визвольної боротьби початку ХХ століття в Україні.

Організовано тематичні виставки у шкільних бібліотеках, виставки фотофактів, випуск шкільних газет «Історичне значення Акту Злуки українських земель», «Історія української державності». Учні 5-11 класів переглянули відеоролики з нагоди Дня Соборності України, побачили на власні очі відтворення тих історичних подій, а також документальні хронічки з минулого.

Учнівська молодь впевнена, що територіальна цілісність України навіки залишиться непорушною, адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої держави на сході України.

У закладах культури Роменського району відбулись години державності, історичні уроки, виставки плакатів, фото експозицій та історичної літератури.

В Перехрестівській сільській бібліотеці відбулась година історичного календаря «Державотворчий потенціал української Соборності». Присутні разом з ведучими прослухали історичну довідку, ознайомилися з матеріалом книжкової інсталяції «Одна, єдина, соборна» та переглянули фільм «Шлях до Соборності». На святі звучали пісні та вірші про Україну.

Працівники та аматори Великобубнівського сільського будинку культури спільно з місцевими музичною та загальноосвітньою школами провели годину спілкування «Соборна мати Україна - для всіх одна  як оберіг», присвячену Дню Соборності України. В ході заходу було продемонстровано документальний фільм та проведено флешмоб «Оберіг для України».

У Бобрицькій сільській бібліотеці пройшла година соборності «Великий день єднання» та святковий флешмоб «100 років Акту злуки», де учасники з захопленням слухали розповідь про боротьбу українського народу за соборність своїх земель, як однієї з важливих сторінок українського державотворення, та переглянули книжкову виставку «Сторінки історії України». В заході взяли участь бібліотечні і клубні працівники, викладачі музичної школи, депутат сільської ради та активні читачі. По закінченню заходу присутні виконали гімн України.

З нагоди Дня Соборності України релігійні громади провели молебні за Україну та український народ.