УЧНІВСЬКА МОЛОДЬ РОМЕНЩИНИ ОЗНАЙОМИЛАСЯ З ПРОБЛЕМАМИ «ДІТЕЙ ВУЛИЦІ» В УКРАЇНІ

В день солідарності з дітьми вулиці, який припадає на 20 січня, Роменським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з інспектором ювенальної превенції сектору превенції - Аллою КИРИЧЕНКО провели заходи у Пустовійтівській та Овлашівській ЗОШ I-III ступенів

Метою їх стала профілактика виникнення соціального явища «безхатченко, безпритульний», привернення уваги учнівської молоді до проблеми «дітей вулиці», подолання основних причин дитячої бездоглядності та недопущення фактів втечі дітей з родини.

«Безхатченками не народжуються, ними стають. Так називають осіб без постійного місця проживання або ж тих, хто мешкає у непристосованих і непризначених для проживання місцях. За підрахунками МВС України офіційно нараховують близько 70 тис. безпритульних, така ж кількість – «діти вулиці», – зазначила фахівець із соціальної роботи Любов СОЛОНІНКО. Про дитячу бездоглядність, яка приводить до зростання інших загрозливих явищ, таких як, дитячий алкоголізм, тютюнова залежність та наркоманія, розповіла Алла Кириченко.

Учні Овлашівської ЗОШ переглянули презентацію про умови життя «дітей вулиці», отримали буклети, в яких особлива увага зверталась на недопущення бездоглядності та безпритульності дітей, наслідки втечі з дому для здоров’я і життя втікачів, забезпечення систематичного відвідування дітьми навчально-виховних закладів.

Учні старших класів Пустовійтівської ЗОШ ознайомилися з соціальними відеофільмами «Діти вулиці» – реалії сьогодення», «Діти вулиці» – хто вони?», висловили свої думки в анкетах-опитуваннях. Разом із фахівцями слухачі зробили висновок, що доля кожної дитини залежить, як від її родини, так і від неї самої. Також була надана соціально-профілактична література: буклети-пам’ятки «Правила поведінки з незнайомими на вулиці», брошури «Попередження безпритульності серед молоді».