ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ НЕ ВАРТО

Інфекційні хвороби, від яких (або від тяжких ускладнень яких) можна захиститися за допомогою імунізації, передаються від інфікованої особи до здорової, як правило, повітряно-крапельним шляхом

Останні пару-трійку десятків років суспільство розкололося на противників і прихильників імунізації. У результаті наслідками масових відмов від щеплень стали дедалі частіші випадки практично забутих дитячих хвороб, деякі з яких закінчилися сумно. Багато батьків вважають, що щеплення не дає гарантії у тому, що дитина не захворіє.

В УКРАЇНІ СТАНУТЬ БЕЗКОШТОВНИМИ ПОСЛУГИ У ПОЛОГОВИХ БУДИНКАХ

З 1 квітня 2020 року за кожну породіллю Національна служба здоров’я буде виплачувати медичним установам 8500 гривень. Кошти, що виділятимуть на одну жінку, передбачають оплату фізіологічних пологів або кесаревого розтину, ліків, палати, медичної допомоги в критичних станах

Національна служба здоров’я України зробила в 2020 році пологи одним з пріоритетних напрямів. Усі медичні установи, які виконають умови НСЗУ, будуть отримувати за кожну породіллю 8500 гривень. Якщо в лікарні спробують вимагати гроші з породіллі або її рідних за стандартні послуги, то такий пологовий будинок втратить контракт з НСЗУ.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ

Холодної пори року існує загроза переохолодження

Мороз для нашого теплокровного організму – це стрес. Адже в холодному середовищі задля збереження тепла звужуються поверхневі судини, а «для обігріву» органів – розширюються внутрішні. Під впливом морозу в мозку активується вироблення гормонів стресу. На цьому тлі додаткові навантаження (як фізичні, так і психічні) можуть призводити до погіршення здоров'я, аж до інсультів та інфарктів. Тому, виходячи на вулицю в мороз, слід добре одягатися, краще маючи на тілі три шари одягу, повітря між якими утримує тепло. А за 20-30 хв. до виходу з дому не проводити теплих водних процедур, не пити гарячі чай або каву.

ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБ І ДОСТУП ДО БЕЗПЕЧНОЇ КРОВІ – ЄС ЗАПУСКАЄ ТРИРІЧНИЙ ПРОЄКТ

12 грудня стартував проєкт Європейського Союзу для розвитку системи громадського здоров’я та безпеки крові в Україні

Проєкт «Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я» триватиме до 2022 року. За підтримки ЄС в українську систему громадського здоров'я будуть запроваджені найкращі міжнародні практики щодо контролю та профілактики хвороб, оновлено законодавство та закріплено сучасний підхід до громадського здоров’я.