ПРОБЛЕМУ ТУБЕРКУЛЬОЗУ МОЖЛИВО ВИРІШИТИ ЛИШЕ СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ

У Хрещатику відбувся інформаційно-просвітницький захід «Туберкульоз виліковний!», організований адміністрацією комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради Сумської області для мешканців села

Районний фтизіатр Ольга СІВАК, лікар-інтерн Хмелівської лікарської амбулаторії Анна БОЧАРОВА, завідувач Дібрівським фельдшерсько-акушерським пунктом Любов ОЛЕФІР поінформували слухачів про захворювання на туберкульоз, шляхи попередження розповсюдження даної патології, здоровий спосіб життя.

Зокрема, було наголошено, що кожна доросла людина має проходити флюорографічне обстеження не рідше, ніж один раз на рік, навіть при відсутності скарг. Дітям до 15 років проводиться щорічно діагностична процедура – проба Манту, від якої не потрібно відмовлятися. У разі виявлення в себе чи у членів родини схожих на туберкульоз ознак необхідно відразу звернутися до медичного працівника.

Вчасно виявлений туберкульоз повністю виліковується без залишкових змін за умови дотримання основних принципів та схем лікування, навіть у людей похилого віку. При ускладнених та задавнених формах хвороби лікування складніше і триваліше, але повне одужання також можливе. Не можна займатися самолікуванням. Жодні відомі народні засоби не можуть вилікувати туберкульоз. Їх можна використовувати як доповнення до основного лікування після консультації з лікарем.

«Об'єднані зусилля влади, медицини, освітян, громадських організацій та кожної людини сприятимуть зменшенню захворюваності на туберкульоз в регіоні», – зазначив Дібрівський сільський голова Петро ПАНЧЕНКО, підсумовуючи захід.