НА СУМЩИНІ У ЛІТНІЙ ПЕРІОД ПЛАНУЮТЬ ОЗДОРОВИТИ 51 916 ДІТЕЙ. НАРАЗІ НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ПЕРЕВІРКА СТАНУ ГОТОВНОСТІ ТА БЕЗПЕКИ ОЗДОРОВЧИХ ЗАКЛАДІВ

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ під час апаратної наради наголосив на персональній відповідальності керівників органів влади і керівників закладів оздоровлення дітей за належну підготовку та безпеку літніх таборів

«Заклади відпочинку і оздоровлення дітей мають бути відкриті на Сумщині лише за умов проходження всіх необхідних перевірок та наявності всіх дозвільних документів», – зазначив Вадим Акпєров.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації доручив головам райдержадміністрацій та рекомендував головам органів місцевого самоврядування взяти під особистий контроль організацію відповідних перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку задля забезпечення їх своєчасного відкриття та функціонування. А також забезпечити організацію та направлення на оздоровлення та відпочинок дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичної операції, у тому числі дітей віком до 7 років разом з мамами, враховуючі їх індивідуальні потреби.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр МИЛАШ звернув увагу всіх відповідальних осіб на протипожежну роботу та дитяче харчування під час підготовки та всього літнього періоду у дитячих таборах: «Всі заходи протипожежної безпеки мають буди організовані на належному рівні, також необхідно приділити  велику увагу питанню безпечності харчових продуктів для дітей», - наголосив він.

Крім того, відповідно до чинного законодавства та згідно з запитом керівників закладів оздоровлення та відпочинку в травні буде організовано навчання плавруків дитячих таборів за спеціалізованою програмою.

За інформацією начальника обласного управління молоді та спорту Євгена ПОХОДНІ, прогнозний показник фінансового забезпечення оздоровчої кампанії становить 39 168,3 тис. гривень, з них: з обласного бюджету – 12 662,2 тис. гривень; бюджети міст, ОТГ та районів області – 26 506,2 тис. гривень, 2 233,5 – залучені кошти (кошти профспілок, підприємств, установ та організацій, батьківські та спонсорські кошти).

Також він повідомив, що на суму 1 500,0 тис. гривень обласних коштів оголошено тендер на закупівлю послуг оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій.

Зокрема на 960,0 тис. гривень передбачено закупівлю 150 путівок до стаціонарних таборів області в літній період. Заплановано оздоровлення 100 дітей – вихованців обласних ДЮСШ та 50 дітей із населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Також на 132 тис. гривень передбачено закупівлю 40 путівок до наметового табору та  408  тис. гривень передбачено закупівлю 120 путівок до стаціонарних таборів області в осінньо-зимовий період для організації оздоровлення, у першу чергу, дітей учасників АТО.