СЬОГОДНІ РОМЕНЩИНА ВШАНОВУЄ МУЖНІСТЬ І САМОВІДДАНІСТЬ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Засідання «круглого столу» з нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС зібрало у Роменській райдержадміністрації представників влади, центральної районної лікарні, районного центру медико-санітарної допомоги, районної громадської організації «Союз Чорнобиль України»

«Сьогодні ми вшановуємо усіх тих, хто гордо називає себе ліквідатором Чорнобильської катастрофи. Згадаймо про мертвих, і подбаймо про живих», - зазначив голова районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА.

Як відмітив начальник управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександр ДАЦЕНКО, на обліку в управлінні соціального захисту населення сьогодні перебуває 462 громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Учасники «круглого столу» обговорили питання забезпечення соціальних гарантій чорнобильців та пенсійного забезпечення, оздоровлення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Особливу увагу було акцентовано на придбанні ліків за пільговими цінами.

Про стан медичного забезпечення ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС поінформував головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради Сумської області Володимир ЗІНЬКОВ. За його словами, медичними закладами району цій категорії громадян забезпечено надання невідкладної, стаціонарної та поліклінічної допомоги та щорічне проведення поглиблених медичних оглядів.

За мужність та відвагу при виконанні робіт з ліквідації аварії на ЧАЕС, активну громадську позицію ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС було вручено грамоти голови Роменської районної державної адміністрації та голови районної громадської організації «Союз Чорнобиль України».

По завершенню заходу учасники «круглого столу» поклали квіти до пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.