СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ОТРИМАЛИ МЕТОДИЧНУ І КОНСУЛЬТАТИВНУ ДОПОМОГУ У ВИРІШЕННІ НАГАЛЬНИХ ПИТАНЬ

У Роменській районній державній адміністрації відбувся семінар-навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування району

«Покращення життя громадян та соціально-економічний розвиток відповідної територіальної громади є першочерговим завданням органів місцевого самоврядування. Районна влада не залишиться осторонь і всіляко сприятиме у їх реалізації», – наголосив голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА.

Згідно плану заходу з сільськими головами Роменського району обговорено порядок забезпечення твердим паливом учасників АТО, здійснення патронату над дитиною, зміни у Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності», Стратегію управління відходами, а також питання призначення субсидій.

Уповноваженим особам сільських рад з питань надання субсидій роз’яснено про нове в чинному законодавстві щодо надання населенню житлових субсидій у грошовій формі.

Було зауважено, що монетизація субсидій у три етапи. Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації  субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період. А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. 

Увагу присутніх було акцентовано на тому, що всім отримувачам субсидій обов’язково потрібно у травні поточного року подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи до управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.

«На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі. Отримувачам субсидій в Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг», – пояснила заступник начальника управління – начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олена БАШКІРОВА

Доповідачі, які взяли участь у семінарі, не лише озвучили актуальну та корисну для присутніх інформацію, а й відповіли на численні запитання.