НА СУМЩИНИ СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ НА ВИСОКОМУ РІВНІ

Такими словами відмітив здобутки соціальної сфери в регіоні заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ під час підсумкового засідання колегії обласного Департаменту соціального захисту населення

Про позитивну динаміку та перспективи соціальної сфери Сумщини розповіла заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олена ЗАЯЦ.

За її словами, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, на Сумщині фіксується позитивна динаміка щодо створення робочих місць. Так упродовж минулого року в регіоні було створено майже 14 тисяч нових робочих місць та легалізовано 2 822 робочих місця. Як приклад у місті Кролевець було відкрито нову текстильну фабрику, де було створено 100 нових робочих місць, а у перспективі передбачено ще 200. У селищі Липова Долина введено в дію додаткові потужності із виробництва причіпної сільсько-господарської техніки, що дозволили забезпечити роботою 100 місцевих мешканців, а з відкриттям такої ж філії у місті Ромни з’явилося ще 100 робочих місць.

Станом на 1 січня цього року в області укладено майже 5 тисяч колективних договорів, якими охоплено 217,4 тисячі працівників.

На Сумщині також проводиться робота з реалізації соціальної підтримки малозабезпечених сімей, багатодітних сімей, осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю. За словами заступника начальника управління - начальника відділу пільг та компенсацій Надії СТЕПАНЕНКО, таким сім'ям була надана державна допомога у сумі 1 мільйон 306 тисяч гривень. За рахунок коштів обласного бюджету майже 1500 сімей були забезпечені твердим паливом, крім того виплачена компенсація на загальну суму 3,7 мільйона гривень. Упродовж 2018 виплата всіх видів державної допомоги проводилася своєчасно та в повному обсязі, заборгованість наразі відсутня.

Підбиваючи підсумки, заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош відмітив, що сьогодні пріоритетним напрямком розвитку системи соціального захисту населення Сумщини є подальше підвищення адресності соціальної допомоги, зокрема, спрямування фінансових ресурсів держави на підтримку лише тих верств населення, хто її дійсно потребує.