ОБГОВОРЕНО НАГАЛЬНІ ПИТАННЯ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ПРИ ПОДАННІ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

Перебіг процесу монетизації житлових субсидій у Роменському районі обговорено на семінарі-навчанні уповноважених осіб сільських рад

За словами начальника управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександра ДАЦЕНКА, з березня 2019 року громадяни, яким призначили субсидії, вже почали отримувати «живі» гроші для сплати за житлово-комунальні послуги.

«Монетизація субсидій – це запровадження розрахунків за комунальні послуги «живими» грошима, коли кошти субсидії надходять безпосередньо громадянину, котрий сплачує ними за спожиті послуги. Мета монетизації – створити прозорий механізм надання житлових субсидій та стимулювати громадян до економного споживання», – зазначив посадовець.

Заступник начальника управління – начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олена БАШКІРОВА наголосила, що громадяни, які отримали на руки кошти, але вчасно не сплатити за житлово-комунальні послуги, ризикують залишитися без субсидії, доки не сплатять борг.

«Якщо отримувач має заборгованість понад один місяць на суму від 340 грн (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), субсидія на наступний період не призначається до вирішення питання з цим боргом. Після того, як громадянин погасить заборгованість або укладе договір щодо її реструктуризації, субсидію буде перепризначено. При цьому той, хто припускався прострочення оплати, маючи на руках кошти, отримані у рамках монетизації субсидії, буде надалі одержувати цей вид допомоги вже у безготівковій формі», – зазначила Олена Башкірова.

За підсумками наради уповноваженим особам рекомендовано провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності подання отримувачами субсидій у встановлених випадках нових заяви і декларації для розгляду питання призначення субсидії на наступний період; надати допомогу громадянам в заповненні бланків заяв та декларацій для призначення субсидій.