СУМЩИНА – У П’ЯТІРЦІ ЗА ПОКАЗНИКОМ ВРОЖАЙНОСТІ ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР ТА ЗА АКТИВНІСТЮ ФЕРМЕРІВ ЩОДО ПРИДБАННЯ ТЕХНІКИ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА

У Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації підбили підсумки розвитку галузі рослинництва за 2018 рік

За інформацією Департаменту, у 2018 році зібрано рекордний валовий урожай зернових та зернобобових культур по всіх категоріях господарств – 4 млн. 473 тис. тонн. при середній урожайності зернових 69,8 ц/га, що на 9,7 ц/га більше ніж у 2017 році. За таким показником урожайності зернових та зернобобових культур Сумщина увійшла у 5 кращих регіонів України.

НА СУМЩИНІ ПРОХОДИТЬ ІІІ ФОРУМ ВИРОБНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Форум під назвою «Кооперація в аграрній сфері як запорука зміцнення малого та середнього аграрного бізнесу Сумщини» відвідав голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

За словами очільника області, на Сумщині діє 18 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, більшість з яких багатофункціональні. У тому числі за підтримки спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, спрямований на громаду» в області створено шість сільськогосподарських кооперативів.

ОСТЕРІГАЙТЕСЬ ФАЛЬСИФІКОВАНИХ ПЕСТИЦИДІВ

Початок польових робіт у сільському господарстві завжди супроводжується сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин, тому що кожен аграрій прагне отримати прибуток від своєї діяльності. Часто перед господарствами, фермерами та дачниками постає питання придбання якісних пестицидів

Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України "Про пестициди і агрохімікати", "Про захист рослин" та низкою нормативно-правових актів.

ПІДГОТОВКА КВАЛІФІКОВАНИХ ФАХІВЦІВ СПРИЯТИМЕ РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ БДЖІЛЬНИЦТВА РАЙОНУ

Про це йшлося під час засідання «круглого столу» на тему «Модернізація змісту підготовки фахівців для галузі бджільництва: пошук нових форм співпраці» в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Глинський професійний аграрний ліцей»

«Районна влада не стоїть осторонь проблем, що перешкоджають розвитку бджільництва. Програмою розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Роменського району на період до 2022 року передбачено виділення коштів з районного бюджету на підтримку пасічників-початківців та випускників навчальних закладів району, ліцензованих з даної спеціальності», – зазначив голова Роменської районної державної адміністрації Валерій БІЛОХА.