НА РОМЕНЩИНІ ОБГОВОРИЛИ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ У СФЕРІ АКВАКУЛЬТУРИ ТА РИБОРОЗВЕДЕННЯ

Участь у нараді, яка відбулася в Роменській районній державній адміністрації, взяли орендарі водних об’єктів, що знаходяться на території Роменського району

Представники відділу іхтіології та регулювання рибальства регіонального офісу водних ресурсів в Сумській області, Державного агентства рибного господарства у Сумській області, Сумського рибоохоронного патруля наголосили на необхідності неухильного дотримання вимог законодавства з питань риборозведення – Закону України «Про аквакультуру», постанови КМУ № 420 від 29.05.2013 р. «Про затвердження Типового договору оренди водних об’єктів» тощо.

Під час наради суб'єктам господарювання Роменського району, які використовують водні об'єкти на умовах оренди для риборозведення, було наголошено на актуальних питаннях оренди водних об’єктів та проведення природоохоронних заходів.

Учасникам наради були роздані зразки форм спеціальної первинної документації. Начальник відділу іхтіології та регулювання рибальства Державного агентства рибного господарства у Сумській області Віталій ПІДОПРИГОРА надав суб'єктам аквакультури рекомендації щодо правильного заповнення річної форми звітності та роз'яснив типові помилки, які виникають при її заповненні.

Окрім того, виробникам продукції аквакультури нагадали, що за систематичне неподання звіту про обсяги виробництва продукції аквакультури, невиконання норм чинного законодавства або укладених договорів оренди Сумський рибоохоронний патруль ініціюватиме припинення дії договорів оренди.

Присутні обмінялися досвідом роботи з питань риборозведення.

Реалізація піднятих питань сприятиме упорядкуванню рибогосподарської діяльності орендарів водних об’єктів, відтворенню водних біоресурсів та покращенню екологічної ситуації в цілому.