НА СУМЩИНІ ВІДБУВСЯ ФОРУМ «ІННОВАЦІЙНІ МОДЕЛІ КРЕДИТУВАННЯ АГРОВИРОБНИКІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ 2020»

Близько 70 агровиробників Сумщини під час форуму отримали інформацію про всі можливості використання державних та обласних програм фінансової підтримки, банківських продуктів для аграрних малих та середніх підприємств, лізингових програм та електронного Кабінету Аграрія як ефективного інструментущодо залучення будь-якого виду фінансування агровиробників

За словами директора обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександра МАСЛАКА, сьогодні фінансування господарських потреб аграріїв області здійснюється за рахунок власних та запозичених коштів.

«Зокрема, потреба аграріїв Сумщини в коштах для проведення весняно-польових робіт у 2020 році прогнозуються в обсязі близько 6,5 мільярда гривень. При цьому за рахунок власних ресурсів забезпечується у середньому до 90% від потреби, а решта – залучені ресурси, тобто товарні та банківські кредити».

Під час форуму місцеві аграрії отримали змогу вивчити кредитні програми банківських установ та можливість залучення коштів державних компенсаційних програм саме на 2020 рік, поспілкуватися з представниками асоціації фермерів та спілок, банків, компаній-постачальників та консультантамипроєктуUSAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

«Я хочу познайомитися з новими можливостями для фермерів, отримати інформацію і про джерела фінансування, і про нові державні програми підтримки, і про можливості виходу на міжнародну біржу торгів», – говорить фермер із Ромнів Дмитро САМОФАЛОВ, який займається вирощуванням ягід, органічної продукції та зернових культур. За його словами,він молодий підприємець, який вже має досвід у сфері використання державних програм, зокрема, відшкодування на закладку багаторічних насаджень та на сертифікацію органічного виробництва.

Радник з розвитку аграрних ринків Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» Олександр ОСОВЕЦЬ наголосив, що USAID допомагає Сумській області розвивати її аграрний потенціал, активізувати ті рушійні сили, що стануть запорукою економічного зростання, конкурентоспроможності на європейських ринках. 

Генеральний директор ГС «Національний центр розвитку агрофінансування» Людмила ТИМОШЕНКО надала детальну інформацію усім учасникам заходу про електронний Кабінет Аграрія та можливості залучення фінансування.

За її словами, подати заявку з усіма необхідними документами фермер може через цю безоплатну платформу. Кожного року в Кабінеті Аграрія з’являються всі наявні програми державної підтримки, куди онлайн можна подати необхідні документи, включно із бізнес-планом. Зокрема,дія платформи стартує з 1 лютого 2020 року і всі зареєстровані фермери зможуть подати заявку у відповідному розділі Кабінету Аграрія.

Довідково. Сумщина належить до аграрних регіонів України. Загальна кількість сільськогосподарських угідь в області досягає 1,7 млн га, з яких площа ріллі становить 1,2 млн га, сіножатей – 280 тис. га, пасовищ – 167 тис. га. Сільським господарством займаються 385 сільськогосподарських підприємств та 652 фермерських господарства. На території області нараховується майже 130 домогосподарств сільського населення, значна кількість з яких виробляють товарну сільськогосподарську продукцію.

У всіх категоріях господарств Сумської області впродовж січня-листопада 2019 року вироблено валової продукції сільського господарства (у постійних цінах 2010 року) на суму 11,4 млрд грн, що на рівні попереднього року, в тому числі галузі рослинництва – 9,4 млрд грн (101%), тваринництва – 2,0 млрд грн (97%).