ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА УТРИМАННЯ МОЛОДНЯКА ВРХ У РАМКАХ УРЯДОВОЇ ПРОГРАМИ

У 2019 році власники тварин можуть претендувати на отримання дотацій за утримання великої рогатої худоби (ВРХ)

Згідно «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107, дотація буде надаватися фізичним особам, які утримують молодняк великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб та має вік не більше 13 місяців.

Дотація за молодняк надається за кожні повні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

за повні 4 місяці утримання молодняка - 300 гривень за голову;

за повні 8 місяці утримання молодняка - 1000 гривень за голову;

за повні 12 місяці утримання молодняка - 2500 гривень за голову.

Тобто якщо фізична особа протримала молодняк великої рогатої худоби повні 4 місяці, то вона отримує 300 грн.

Якщо фізична особа протримала молодняк великої рогатої худоби ще повні 4 місяці (разом повні 8 місяців утримання), вона отримує ще 700 грн. (разом – 1000 грн.).

Якщо фізична особа протримала молодняк великої рогатої худоби ще повні 4 місяці (разом повні 13 місяців утримання), вона отримує ще 1500 грн. (разом – 2500 грн.).

Для отримання дотації за молодняк великої рогатої худоби фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської ради копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку;

паспорта громадянина України – власника тварини;

довідки або договору про відкриття рахунка в банку (бажано з АТ КБ «Приватбанк») на власника тварини;

ідентифікаційного номеру фізичної особи – власника тварини (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Документи подаються фізичними особами протягом року в порядку черговості. Тобто фізична особа перед кожним періодом формування відомості сільською радою – до 1 травня, до 1 вересня та до 1 грудня – повинна подати повний пакет документів, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб – власників тварин.

Вік молодняка великої рогатої худоби береться на момент подання документів до сільської ради. Тобто, якщо фізична особа подає документи до сільської ради на отримання дотації за молодняк великої рогатої худоби, якій на дату подання ще не виповнилося 13 місяців, сільська рада повинна прийняти ці документи та зробити запис у журналі обліку фізичних осіб (дату прийняття документів та вік молодняка на момент прийняття документів).

Не підлягає державній дотації молодняк великої рогатої худоби, який був придбаний, а не народжений у господарствах фізичних осіб.