ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАЛЕЖНЕ ЗБЕРІГАННЯ НЕПРИДАТНИХ ХІМІЧНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН

Про це йшлося на черговому засіданні районної комісії з питань поводження з безхазяйними відходами у сфері поводження з непридатними та забороненими до використання пестицидами та отрутохімікатами на території Роменського району

«Необхідно провести повну інвентаризацію та забезпечити належний стан зберігання усіх непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, як безхазяйних, так і тих, які знаходяться на балансі сільських рад та сільськогосподарських підприємств», – наголосила заступник голови Роменської районної державної адміністрації Інна НАУМОВА.

Переважна більшість аграріїв використовує спеціальні синтетичні засоби для захисту рослин від хвороб та шкідників. Зберігання засобів захисту рослин, як і будь-яких хімікатів, потребує особливих умов. Деякі із засобів захисту рослин небезпечні для людей та тварин. До того ж при порушенні правил зберігання, температурних режимів вони можуть зіпсуватися і втратити свої властивості.

Комісією розглянуто питання належного зберігання хімічних засобів захисту рослин в с. Перехрестівка та с. Кашпури Перехрестівської сільської ради Роменського району, що знаходяться на балансі державних дослідних господарств ДП «ДГА «Надія» ІСГПС НААН та ДП «ДГ «Іскра» ІСГПС НААН.

За результатами засідання районної комісії прийнято рішення щодо виїзду комісії на територію Перехрестівської сільської ради Роменського району для обстеження та складання актів інвентаризації місць накопичення заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин.

Сільським радам Роменського району, в яких у 2018 році були проведені роботи по перезатаренню хімічних засобів захисту рослин, рекомендовано забезпечити належне зберігання отрутохімікатів та проінформувати комісію про стан справ.