Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗАХИСТИМО САД У РАННЬОВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД ВІД ШКІДНИКІВ ТА ХВОРОБ

За даними управління фітосанітарної безпеки в садах відмічено зимуючий запас каліфорнійської та інших щитівок, попелиць, яблуневої молі, кліщів та інших шкідників саду

Починаючи з кінця ІІІ декади березня до фази «зеленого конусу», під час набрякання бруньок (температура не нижче +40С) за наявності шкідників і перевищенні порогу шкодочинності (щитівки – 1 личинка на 200 см2 кори гілок, попелиці – 4-8 яєць на 10 см гілки, яблунева міль – 4 – 5 щитків на дерево, кліщі - у разі наявності не менше 100 яєць на 10 см гілки) можна проводити обприскування садів.

Також обприскують під час розпускання бруньок для захисту дерев від пошкодження яблуневою міллю, садовими довгоносиками (сірого брунькоїда, квіткоїда, казарки, букарки), білана жилкуватого, золотогузом, листокруткою.

Під час відокремлення бутонів для попередження ураження рослин обприскування проводять для знищення пильщика, листокрутки, шовкопрядів, мінуючої молі, медяниць, попелиць, препаратами, які входять до «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Обробіток проводять в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години при нормі виливу робочої рідини 350 - 600 л/га. Обов`язково попереджуйте про час і місце обробітку сільських голів, голів ОТГ та пасічників.

Усі роботи слід проводити з дотриманням вимог техніки безпеки та чинного законодавства. Не дозволяється працювати з отрутохімікатами без індивідуальних засобів захисту.

Державний фіто санітарний інспектор ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Юлія ІЩЕНКО