УВАГА! ЦІКАВИЙ «НЕЗНАЙОМЕЦЬ» В ПОСІВАХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

У цьому році почався інтенсивний літ метеликів чортополохівки (рос. — репейница)

Управління фітосанітарної безпеки звертає Вашу увагу, що на території району відмічається найбільший за три останні десятиліття інтенсивний літ метеликів чортополохівки. Дуже відчутної шкоди може завдавати гусінь. В умовах нашої області шкідник розвивається в трьох поколіннях, перше прогнозується у ІІ декаді червня.

Розвитку цього шкідника сприяють незорані, незасіяні, покинуті поля, що заростають бур’янами чи падолицею. Зграя перелітних метеликів чортополохівки прямує за теплими течіями повітря, яка здатна подолати відстань до 5000 км.

Гусениці цього шкідника скелетують листя, скріплюючи його павутинками. Знищивши бур`яни, гусінь відчутної шкоди може завдавати рослинам сої, соняшникам, рицинам, конопель, овочевих і баштанних культур, іншим, передусім, засміченим посівам. На присадибних ділянкам не нехтують також айстрами, лавандою, артишоком тощо.

З метою попередження втрат через шкідливість личинок чортополохівки, потрібно регулярно проводити обстеження сільськогосподарських та інших угідь, особливо посівів сої та соняшнику, садів, присадибних ділянок. За виявлення личинок необхідно провести заходи захисту – крайових або суцільних обробок згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні» із обов’язковим дотриманням інструкцій по техніці безпеки при роботі з пестицидами.

Не менше ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та пасічників про дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

На присадибних ділянках рекомендовано механічне збирання гусениць та подальша локалізація їх. Слід старанно доглядати за посівами, передусім, не допускати їхньої забур’яненості і межуючих угідь, зокрема улюбленими чортополохівкою будяками.

Головний спеціаліст ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області Юлія ІЩЕНКО