ЗАВДЯКИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ БУДИНКИ СТАЮТЬ ТЕПЛИМИ, КОМУНАЛЬНІ РАХУНКИ МЕНШИМИ, А ЖИТТЯ – КОМФОРТНИМ

Завдяки додатковим 380 млн грн. урядового співфінансування у цьому році ще 3 тис. ОСББ зможуть утеплити будинки та зменшити вдвічі комунальні платежі до кінця цього року

Це у 2 рази більше, ніж обсяг коштів, що вже профінансовано за напрямом «утеплення ОСББ» у цьому році. Тож ще понад 230 тис. сімей зможуть:

залучити до 1 млрд. грн. «теплих кредитів» на утеплення багатоповерхівок;

отримати до 70% відшкодування із держбюджету та додаткові компенсації із місцевих бюджетів;

економити 50% і більше на комунальних послугах;

підвищити вартість квартир в утепленому будинку в середньому на 30%;

жити в комфорті та теплі.

Під час виступу Сергій Савчук звернув увагу, що учасники програми вже переконалися в надійності отримання компенсацій. ОСББ вдруге і втретє залучають «теплі кредити». Середній кредит ОСББ зріс у 3,5 рази: із 85 тис. грн.. у 2015 р. до майже 300 тис. грн. у 2018 року.

«Як результат за 5 років маємо вже майже 4 тисячі ОСББ, які залучили 1 млрд. грн..є «теплих кредитів», - пояснив Сергій Савчук. - Лише за кілька місяців ц.р. 1000 ОСББ взяли участь у програмі. Очікуємо ще 3 тис. ОСББ у 2019 році».

Реальні приклади участі ОСББ доводять економічну ефективність програми.

Наприклад, ОСББ «Макарова 10 Рiвне» (361 квартира) залучило 4,8 млн. грн. «теплого кредиту» на утеплення фасаду та заміну вікон і дверей. Із держбюджету відшкодовано 2,5 млн. грн.., а із місцевого – 1,3 млн. гривень.

Після усіх компенсацій вартість всього проекту для ОСББ склала 350 тис. грн, а кожна сім’я cплачувала лише 80 грн. у місяць.

При цьому, витрати за опалення зменшилися на 50%: із 47 грн./м2 до 23 грн./м2.

«Тому вже зараз, шановні голови ОСББ, готуйте проекти з утеплення багатоповерхівок та подавайте заявки у банки: Ощадбанк, Укргазбанк та ПриватБанк. Це вікно Ваших можливостей для зменшення розміру Ваших платіжок вже цієї осені у 2 рази», - повідомив голова Агентства.

Нагадуємо, що для отримання відшкодування усі ОСББ мають подати до банків підтвердні документи та акти виконаних робіт до 30 листопада цього року.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності