Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПИТАННЯ ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ ОБГОВОРЕНО В РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Заступник голови Роменської районної державної адміністрації Інна НАУМОВА провела нараду спільно з начальником відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та захисту довкілля Роменської районної державної адміністрації Оленою ГРЕБЕНЮК, на якій розглядалося питання щодо впровадження в Роменському районі роздільного збирання ТПВ за окремими компонентами включаючи сортування побутових відходів, з метою подальшого перероблення та утилізації

Були запрошені директор комунального підприємства «Архітектурно-планувальне підприємство» Роменської районної ради Сумської області Микола ГРЕК та сільські голови, які проінформували про їхню роботу в цьому напрямку на наступний рік.

Роздільне збирання твердих побутових відходів (ТПВ) є одним з варіантів ефективного вирішення проблем у сфері поводження з ними. Користь роздільного збирання ТПВ населенням виявляється, зокрема, у зменшенні навантаження на полігони твердих побутових відходів, збереженні природних ресурсів, покращення екологічного стану.

«У населених пунктах району спостерігається масове вивезення та захоронення побутових відходів за межі сільської ради, що зумовлює наявність стихійних сміттєзвалищ і автоматично означає великі витрати, зазначила Олена ГРЕБЕНЮК. Тому потрібна програма та заходи, які дозволять контролювати ці процеси. Одним з варіантів вирішення даної проблеми є зменшення обсягу захоронення твердих побутових відходів шляхом їх сортування та відправлення на подальшу переробку».

Сільським головам було запропоновано організувати серед населення інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності роздільного збирання сміття.

У ході наради учасниками зроблено висновки: найраціональнішим рішенням проблеми поводження з твердими побутовими відходами є навчання жителів правилам роздільного збирання ТПВ та пошук шляхів їх подальшої відправки на утилізацію і переробку.

Роботи щодо впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів на території населених пунктів Роменського району продовжуються.