Веб-сторінки ліквідованих РДА

В РОМЕНСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРИЗОВНОЇ КАМПАНІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ШТАБУ ТЕРОБОРОНИ В РАЙОНІ

2 лютого під головуванням заступника голови Роменської районної державної адміністрації Валентини НАЗАРЕНКО відбулася відеоселекторна нарада з головами сільських, селищних рад Роменського району

В нараді взяли участь керівництво Роменського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки,а також командир військової частини А7318 Вадим ДЕНДА.

Під час наради присутніми було розглянуто питання щодо матеріально-технічного забезпечення і залучення додаткового фінансування на потреби підрозділів територіальної оборони Роменського району у 2022 році.

«З 1 січня 2022 року вступив в дію Закон України «Про основи національного спротиву», яким передбачено створення бригад територіальної оборони. На сьогодні в районі активно йде процес формування за штатом мирного часу сил тероборони. За інформацією отриманою від громад, протягом поточного місяця буде передбачено у місцевих бюджетах за рахунок вільного залишку кошти на виконання  заходів з організації, підготовки, підтримання та здійснення руху опору, національного спротиву (територіальної оборони) на території Роменського району», - зазначила Валентина НАЗАРЕНКО.

З цього питання доповів керівник апарату Роменської районної державної адміністрації Михайло ЛОМКО та командир військової частини А7318 Вадим ДЕНДА.

Крім цього учасники наради обговорили питання щодо планування коштів на експлуатаційно-технічне обслуговування системи оповіщення Роменського району. Головний спеціаліст сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та цивільного захисту Роменської районної державної адміністрації Валерій КОВАЛЬОВ наголосив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 р. № 733 «Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту» експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури та технічних засобів оповіщення здійснюється на договірній основі. Для заключення договору зроблений розрахунок виділення коштів від кількості населення у громадах та прийнято рішення фінансування системи оповіщення та необхідний обсяг субвенцій з місцевих бюджетів.

Також на нараді були обговорені шляхи вирішення проблемних питань з організації призовної кампанії.

«Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в Роменському районі проводиться відповідна робота щодо організації підготовки та проведення призову у весняний та осінній періоди. Приймаються відповідні розпорядження голови Роменської районної державної адміністрації, де утворюють основну та резервну районні призовні комісії та їх склад, затверджують графік роботи призовної комісії, основний та резервний склад лікарів, які будуть залучатися для проведення медичного огляду, графік проведення медичного огляду призовників», - доповів завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та цивільного захисту Роменської районної державної адміністрації Олександр ЛЕВИЦЬКИЙ.

Начальник відділення комплектування Роменського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій КУЗЬМЕНКО наголосив на питанні щодо фінансування призовної кампанії та забезпечення доставки військовозобов’язаних, призовників на збірні пункти та шляхи їх вирішення.

З розглянутих питань прийнято відповідні рішення щодо вирішення проблемних питань та обговорено механізми залучення міської, сільських, селищних рад Роменського району до фінансування зазначених завдань.